TV Paprika expaduje do Česka a na Slovensko

| Tisk

logoJiž za necelé tři týdny - přesněji 17.ledna 2005 - si diváci kabelových sítí UPC v České republice a na Slovensku budou moci naladit nový televizní kanál. Na náš trh vstupuje maďarská gastronomická televize TV Paprika.

TV Paprika je první specializovaný televizní kanál na gastronomii a je v součassné době jedinou stanicí tohoto druhu v regionu střední Evropy. V Maďarsku odstartovala teprve nedávno - 2.listopadu 2004 jako samostatná stanice se 14 hodinovým programem denně. V září a v říjnu vysílala několik hodin denně v rámci vysílání maďarského kanálu Filmmuzeum.

Stanici TV Paprika si nyní v Maďarsku může naladit okolo 800 000 domácností, od 17.1. příštího roku se dostupnost stanice zvýší o cca 400 000 domácností, které jej naladí v České republice i na Slovensku.

Program TV Paprika tvoří z 50% pořady vyrobené v zahraničí a druhou polovinu tvoří pořady vlastní produkce. Cílovou skupinu tvoří diváci ve věku od 18 do 49 let, kteří jsou vnímaví na novinky, váží si gastronomické tradice, jsou otevřeni vůči světu ale vybírají si, co z něho přijmou. Cílem stanoce je dosáhnout v této divácké skupině 1% sledovanosti.

logoZhruba 20% vysílacího času TV Paprika budou tvořit české a slovenské pořady. Stanice se objeví v základní nabídce kabelových sítí UPC v Česku a na Slovensku. Program se objeví v nabídce digitální satelitní placené televize UPC Direct pro Česko a Slovensko. TV Paprika sice již vysílá v UPC Direct, ale je součástí jen programového balíku maďarské UPC Direct. Program bude dabován.TV Paprika vysílá na družici Astra 1G (19,2 stupňů východně), na kmitočtu 11,992 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4, SID 20332, video PID 351, audio PID 360. Signál je zakódován systémem Cryptoworks.

dle TV Paprika, Medialne.sk

redakce