Quantcast

Aktuální patch pro Humax 5400

| Tisk

Aktuální patch pro Humax 5400

V minulém týdnu jsme zveřejnili zajímavé informace od našeho čtenáře Pepy. Na základě Vašich příznivých ohlasů Vám dnes přinášíme pokračování určené zvláště pro uživatele patchnutých receiverů Humax 5400.

S popularitou těchto přijímačů vzrostl zájem také o jejich aktuální programové vybavení. Ale jen pokud máme k dispozici aktuální s/w, můžeme využívat možnosti recieveru naplno. To platí samozřejmě i obecně - nejen v oblasti dekódování programů.

K výše uvedenému odstavci můžeme lehce připojit i jeden důkaz: v minulých dnech provedl italský provozovatel placené televize TELE+ DIGITALE změnu v kódování PPV (per pay view) kanálů Palco. Právě touto cílenou změnou dosáhl provozovatel TELE+ DIGITALE zamezení příjmu stanic PALCO na neoficiálních kartách v rámci projektu DS9. Ovšem po několika málo dnech se na internetu objevilo několik nových HDF souborů (patchů), které už měly opět ECM upravené i pro příjem stanic PALCO.

Jak ale poznáme aktuální patchy?
Na internetu se v posledních dnech většinou denně objevuje celá řada patchů pro Humax IRCI-5400. Často k nich chybí jakékoliv informace a tak nám nezbývá než soubory vyzkoušet.

1. Obrázek na pozadí.
Většina hackerů využívá i utilitku BACKGROUND PATCHER, která umožňuje zakompilovat do HDF souboru i vlastní pozadí pro MENU v recieveru. Ovšem můžeme se setkat i s patchy, které mají standardní pozadí (nezměněné) ale na drouhou stranu i změněné (v tomto případě se může jednat i o 'oficiální', neopatchovaný s/w, který má jen jiný obrázek na pozadí).

2. Aktuálnost souboru.
V MENU STATUS - VERZE PŘIJÍMAČE nalezneme datum poslední aktualizace HDF souboru výrobcem Humax. Pokud však použijeme patch, tento údaj bude pro nás pouze informační. Zjistíme tedy pouze, jaká verze originálního s/w výrobce byla hackery opravena. Pokud nás zajímá verze patchu, musíme hledat jinde: INSTALACE - PODMÍNĚNÝ PŘÍSTUP - INFORMACE O VERZI. Informace o velikosti a datu HDF souboru můžeme považovat opět pouze jako informační, neboť se také stává, že soubor má nastavené nesmyslné atributy.3. Funkčnost patchu
Patchy bychom měli používat jen takové, které jsou prověřené a jsou z důvěryhodného zdroje. Doporučujeme využívat patchy jen z jediného zdroje (webu). Výborná je například holandská stránka http://www.axs-ict.nl/humax5400/.


Parabola.cz

Reklama
Vybrané články