TereBox T2

Na jakých kartách Czech Link půjde ČT4 Sport?

| Tisk

logoZačátkem letošního roku server parabola.cz informoval o plánované výměně přístupových karet Czech Link, série, kterou na trh v letech 1997 až 2001 dodávala společnost UPC Česká republika. Na těchto typech přístupových karet se programová nabídka už léta nerozšiřuje a tedy není možné si objednat placené programy CS Film a Galaxie Sport. Řada majitelů těchto karet se v souvislosti s plánovaným startem ČT4 Sport ptá: Bude možné na starých kartách přijímat nový sportovní kanál České televize?

"V měsíci únoru bude sportovní program přístupný i na starých "černých kartách" (karty s černým potiskem a globusem - pozn. redakce). V této době bude odstartován proces jejich výměny s tím, že v březnu bude již zajištěn jen provoz na kartách nových," uvedl na dotaz serveru parabola.cz tiskový mluvčí České televize Martin Krafl.

"Podrobné technické údaje zveřejní v nejbližších dnech na svých internetových stránkách společnost TaT, kde si každý bude moci zkontrolovat, zda jeho karta patří do série karet, které budou měněny. Zároveň se dozví všechny organizační podrobnosti," doplňuje Martin Krafl. Celý proces výměny přístupových karet by měl proběhnout rychle a hladce. "Informace o celém procesu zveřejní i Česká televize, která rovněž podpoří informační kampaň," dodává M.Krafl.

Kdy začne výměna karet Czech Link s tmavým potiskem? "Výměna proběhne v termínu 6.února - 30. září 2006," informuje čtenáře serveru parabola.cz Martin Krafl a dodává, že výměna karty bude provedena zcela zdarma. "Výměna je kus za kus," říká Krafl. "Samozřejmě bude řešena i problematika změny majitele - pokud ale bude koncesionářem ČT, nebude s tím mít žádný problém," uklidňuje čtenáře parabola.cz Martin Krafl.I když bude výměna karet Czech Link provedena zcela zdarma, někteří diváci budou muset přeci jenom investovat prostředky - tentokrát do nákupu nového modulu Cryptoworks (na trhu je několik typů s licencovaným systémem Cryptoworks - CAM Cryptoworks, TechniCAM Cryptoworks, Alphacrypt). Nákup nového modulu Cryptoworks se týká uživatelů tzv. "oldCAMů", které byly dříve na trh dodávány jako sada (karta s modulem). Nový modul Cryptoworks lze pořídit za cenu pod 2000,-Kč včetně DPH.

Výměna staré karty Czech Link se týká zhruba 13,5 tisíce individuálních diváků a kabelových operátorů a terestrických vysílačů a převaděčů, které využívají k distribuci signál programů ze satelitu.

Martin Vyleťal

Vybrané články