TereBox T2

Digitální nabídku Astry přijímá 9,75 miliónu německých domácností

| Tisk

logo Programy ze satelitů Astra v digitálním přenosu přijímá 9,75 miliónu německých domácností. Meziročně je to růst o 1,72 miliónu (21,5 procenta). Vyplývá to z Satelitního monitoringu, který dnes vydala společnost SES Astra.

Satelitní operátor SES Astra zůstává motorem růstu příjmu digitálního televizního vysílání v Německu. V loňském roce přijímalo 36,98 miliónu německých domácností analogovou a digitální nabídku z Astry. Z toho 45 procent všech TV domácností přijímá programy přímo ze satelitů Astra. Signály z kabelových sítí přijímá 17,9 miliónu TV domácností (48,4 procenta), pozemní digitální televizi (DVB-T) sleduje 2,3 miliónu domácností (6,3 procenta). Z výsledků Astry dále vyplývá, že během roku 2007 poklesl počet zákazníků kabelové televize o 600 tisíc, počet domácností s pozemním digitálním příjmem naopak stoupl o 400 tisíc.

Satelitní monitoring (Satellite Monitor) každoročně pro Astru připravuje společnost TNS Infratest. Průzkumu se účastní 6 tisíc lidí (face-to-face nebo telefonickým výzkumem). Metodika a výsledky jsou kontrolovány nezávislými institucemi.

Z výsledků posledního Satelitního monitoringu dále vyplývá, že se o 23,1 procenta zvýšil počet německých domácností s příjmem digitálního televizního vysílání. Nyní sleduje digitální TV 15,61 miliónu domácností, z toho 2/3 domácností přijímá programy ze satelitu. 63,3 procenta TV domácností preferuje příjem digitální televize ze satelitu (růst o 20,9 procenta ve srovnání s rokem 2006). 3,6 miliónu TV domácností (23,1%) sleduje programy pomocí kabelové sítě, 2,06 mil. domácností (13,2 procenta) přes pozemní vysílače. 50 tisíc domácností (0,03%) přijímá digitální televizi přes DSL (40 tisíc domácností v roce 2006). Podíl analogové televize se snížil na 21,4 miliónu."Přechod na digitální příjem pokračuje v mnoha regionech Německa, stále více diváků se rozhodlo pro satelitní televizi," řekl Wolfgang Elsäßer, Managing Director společnosti SES ASTRA v Německu. "S růstem o více než 20 procent ve srovnání s předchozím rokem je satelitní příjem hnací silou digitalizace. V loňském roce jsme rozšířili nabídku a nyní německy hovořící oblasti nabízíme 374 digitálních TV programů," dodal Elsäßer.

Satelitní systém Astra na pozici 19,2°E je nejpopulárnější orbitální pozice v Německu. Vysílají se z ní všechny významné TV a R programy FTA a také placené služby jako Premiere (vč. Premiere Star), Arena TV, MTV Unlimited a řada dalších.

redakce

Vybrané články