Quantcast

Stanice O získala licenci

| Tisk

Společnost připravující vysílání české hudební televize Stanice O získala licenci

Stanice ORada České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání udělila 30.4.2002 licenci pro satelitní a kabelové vysílání akciové společnosti Stanice O, která chystá první český hudební televizní kanál. Projekt Stanice O předpokládá vznik českého hudebního vysílání na osvědčeném půdorysu satelitních stanic typu MTV nebo Viva s maximálním prostorem pro kvalitní českou tvorbu a s řadou originálních nehudebních programových prvků. Stanice O zahájí své vysílání v září letošního roku, kdy se objeví v na kabelových rozvodech a v nabídce satelitu Astra. Společnost Stanice O založil a vlastní dosud mediálně zcela neznámý manažer Jiří Němeček, úspěšný podnikatel v oblasti soukromého školství.

Program Stanice O budou z devadesáti procent tvořit hudební klipy. Koncept Stanice O se opírá o průzkum cílových skupin a jejich hudebních preferencí, stylově zaměřuje na mladé posluchače ve věku od 15 do 25 let a program doplňuje o řadu prvků, které umožní přesah do vyšších věkových kategorií. Za důležitou pokládá stanice znalost české klubové scény a vazby na ní. Půdorys programu se opírá o hudební formát Urban Contemporary. Hudební složka programu vzniká pod vedením zkušeného dramaturga Davida Berdycha. Programoví tvůrci stanice se pracují na vyhledání a zajištění všech použitelných českých klipů a chystají obchodní a realizační podmínky na podporu rozvoje české klipové tvorby jak v kvalitativním, tak v kvantitativním smyslu.

V programu Stanice O se objeví řada unikátních prvků a originálních nápadů, které se budou opírat o moderní technologie dosud v televizním vysílání nepoužívané.

Program Stanice O připravuje tým tvůrců dnes již neexistující legendární pražské rozhlasové stanice Rádio Limonádový Joe sdružený pod vedením Dušana Všelichy (Ovar Šerif) ve společnosti Joe PR. Vizuální stránku vysílání chystají umělci ze studia Divus s uměleckým šéfem Ivanem Mečlem. Program Stanice O nabídne svým divákům větší míru komunikace a interaktivity, než je dosud ve vysílání zvykem. V programu se do éteru vrátí populární "limonádoví" moderatizátoři Ester Kočičková, Lucián Krutomluv, Ovar Šerif a mnoho dalších, kteří budou vytvářet jedinečný svět založený na nadhledu a sebeironii.

Zakladatel Stanice O Jiří Němeček koncipoval tuto akciovou společnost jako neziskový subjekt, který je ze své společenské smlouvy povinen investovat veškeré výnosy do programového a technologického rozvoje vysílání. Stanice O v současné době buduje své sídlo a vysílací kapacity ve vlastní vile na pražském Smíchově, kde hodlá co nejrychleji zahájit ukázkové vysílání pro příchozí a vítěze internetové soutěže. Sídlo odpovídající programovým parametrům a technickým požadavkům Stanice O vytváří architekti Stanislav Fiala a Daniela Polubědovová z pražského studia D3A.2. května 2002 uvede Stanice O do provozu své webové stránky na adrese www.staniceo.cz

Stanici O mediálně zastupuje agentura Joe PR. Kontakt 0602-193819 (Dušan Všelicha).

Tisková zpráva

Reklama
Vybrané články