TereBox T2

Satelitní internet nyní za pár korun..

| Tisk

Skystar 2 DVB PCI karta

V řadě produktů, které jsme dříve na stránkách Parabola.cz představili, nechyběla ani DVB PCI SAT karta firmy Technisat - Sky Star1. Karta poskytuje bohaté možnosti využití. Tou nejvýraznější je sledování digitální satelitní televize. S pomocí této karty se dá v současné době díky geniálnímu programu Multidec dekódovat i řada programů/paketů ze všech pěti nalomených kódovacích systémů (Irdeto, BetaCrypt, Viaccess, Seca/Mediaguard a Nagravision). Uvedená karta se dá využít pro stahování internetových dat ze satelitu o vysokých rychlostech. Jde však pouze o jednocestné připojení. V praxi to znamená, že vedle objednání internetu za paušální poplatek je třeba i připojení od libovolného providera (v domácnostech nejčastěji dial-up). K tomuto tématu se vážou naše dřívější články -

Karta Galaxis
Net System - Internet přes satelit zdarma
DVB SAT Technisat

Bližší informace o dekódovacím programu Multidec najdete na výborně zpracovaných stránkách:

Multidec.wz.cz

EOL (Europe On Line), provozovatel služeb přenosu dat přes satelit, uvedl na trh již před několika měsíci ve spolupráci s firmou Technisat zjednodušenou "dvojkovou" DVB PCI SAT kartu Sky Star2. Karta je svými vlastnostmi a možnostmi určena hlavně pro stahování dat z Internetu. Je opět nutné i připojení k internetu (dial-up, ISDN, bezdrátové připojení a další). Po přihlášení k službě EOL (ke každé kartě je přiloženo přihlašovací jméno i heslo) se odesílají požadavky na příslušné stránky pomocí klasického připojení, zpětný přenos dat je vysílán z družice Astra k parabolické anténě a konvertoru a přes kartu DVB do PC. Pro běžné prohlížení internetových stránek karta příliš vhodná není, jsou pomalé odezvy. Výhodné je stahování velkých objemů dat (desítky i stovky MB), průměrná rychlost přenosu může být 300 Kbit/sec. Při stahování souborů je možné odpojit modem a šetřit na poplatcích za připojení.
Obecně - nadefinujte soubory, odpojte modem a jděte spát, i 200 MB soubor vám za určitou dobu přijde do vašeho PC přes satelit zcela zdarma. (PC však raději nevypínejte)

Karta Sky Star 2 umožní i příjem volných digitálních TV a R programů z družice, na rozdíl od Sky Star 1 však pouze na monitoru PC, nemá totiž AV výstup pro TV. Karta Sky Star 2 nemá možnost rozšíření o přídavné moduly na dekódování programů. Nespolupracuje s programem Multidec, neumí tedy dekódovat TV programy a pakety.

Nejzajímavější informací je však současná cena karty Sky Star 2. EOL ve snaze o větší rozšíření svých služeb a hlavně přilákání zákazníků, kteří mu později mohou přinést potřebný příjem, nabídl novým zákazníkům vynikající cenu za tuto kartu, včetně ročního předplatného zdarma. Tato cena je časově omezena. V současné době je karta Sky Star2 nabízena i v ČR za velmi výhodnou cenu (do 3000,-Kč). V ceně je karta, která umožní sledování digitální satelitní TV a R, v ceně je i roční předplatné ke službám EOL ze satelitu. Určité technické nevýhody (např. chybějící výstup AV), jsou dokonale vyváženy lepší optimalizací pro příjem dat a výhodnou cenou. Za necelých 5000 Kč se dá získat satelitní komplet pro vysokorychlostní příjem dat z Internetu a sledování volné digitální TV a R v PC.

Co bude po roce provozu zdarma? Digitální TV a R bude zdarma pořád. Pokud jde o příjem dat z Internetu, uživatel bude mít několik možností. Buď bude nadále využívat služby EOL a začne v té době platit měsíční poplatky, které se v ČR v současnosti pohybují kolem 500 Kč, nebo může využít některých možností nabídky jiných providerů, kteří v některých případech nabízejí připojení zdarma. Viz služba Net System, kterou náš spolupracovník František Boček popsal v zajímavém článku


Net System - Internet přes satelit zdarma

ZÁVĚR:
SKYSTAR 2 PC karta je optimalizovaná pro rychlý příjem dat ze satelitu podle DVB standardu. Umožňuje vysokou rychlost datových služeb. Přijímá volné digitální televizní a rozhlasové programy. Připojení ke službám EOL (internet ze satelitu) na 1 rok zdarma je v ceně karty.
Karty Sky Star1 i 2 se dají zakoupit ve vybraných prodejnách PC komponent, v kompletu i v prodejnách satelitní techniky. Ze známých prodejců jmenujme například Omko Brno, kde probíhá distribuce i dalším prodejcům.

Některé technické údaje:
Sky Star2 DVB PCI
 • Vysokorychlostní příjem dat
 • Rychlost datových toků až 90 Mbps
 • Příjem digitální TV + R
 • Továrně přednastaveno
 • Videotext
 • DiSEqC 1.1
 • Plug & Play
 • Vstupní frekvence: 950 MHz - 2,150 MHz
 • Symbolová rychlost 2 - 45 MS/sec., SCPC a MCPC
 • FEC 1/2 2/3, 3/4 5/6, 7/8 (automatická volba)
 • Operační Systém: Win 98 SE, Win Me, Win NT 4.0 SP 6, Win 2000 Pro


Parabola.cz

Vybrané články