ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Rádio Beat zahájilo volné vysílání v paketu CS Link

| Tisk

logo Pražská rozhlasová stanice Rádio Beat změnila dnes odpoledne formu své distribuce. Svůj satelitní signál, který doposud sloužil výhradně jako distribuční signál pro sadu terestrických VKV/FM vysílačů po celé České republice, přestala kódovat. Rádio Beat je tak od dnešního dne dostupné širokému okruhu satelitních domácností s příjmem programů z orbitální pozice 23,5°E.

Připomeňme, že technické testy modulace Rádia Beat byly na satelitu Astra spuštěny zhruba před 2 měsíci - odpoledne 27.7.2009. Šlo o technické nekódované testy, které neobsahovaly reálný program. Cílem bylo otestovat technickou úroveň šíření při nastavených parametrech. Začátkem následujícího měsíce bylo spuštěno řádné satelitní vysílání stanice a následně zakódováno systémem CryptoWorks (CAID 0D0F), které bylo dostupné jen na omezeném okruhu přístupových karet CS Link . Vysílání pro DTH bránila licence.

Rádio Beat si mezitím požádalo o rozšíření licence o satelitní vysílání. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) požadavku vyhověla a vše tak mohlo směřovat k uvolnění satelitního signálu pro DTH příjem pro všechny domácnosti.

logo technické parametry příjmu:
satelit: Astra 1G (23,5°E)
kmitočet: 11,876 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500


FEC: 3/4
norma: DVB-S
kódování: žádné
service ID: 13120
audio PID: 3041 (česky)
kvalita: 192 kbit/s

Rádio Beat s klasickým rockem je druhé nejsposlouchanější pražské lokální rádio. Jedničkou v žebříčku poslechovosti je Country Rádio.

redakce

Vybrané články