ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Altema - nová česká TV přinese alternativní filmy a vzdělávání

| Tisk

Na český televizní trh míří další televizní stanice. V první polovině příštího roku hodlá zahájit vysílání kanál Altema. Program bude od počátku dostupný pro 1,5 milionu domácností. Program bude šířen prostřednictvím největšího tuzemského kabelového operátora UPC Česká republika.

Altema TV přinese mimo jiné alternativní filmy, okrajové sporty a vzdělávací pořady.

Novou stanici bude provozovat společnost Altema TV Productions, která nedávno získala licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Licence platí 12 let.

Televize bude dostupná v kabelových sítích. Rozšíření pokrytí do digitálních terestrických sítí (DVB-T) ale nechystá. "O terestrickém multiplexu neuvažujeme, jelikož je to drahé. Ovšem předběžně jsme jednali například o zařazení do platformy CS Link ," řekl ČTk jednatel společnosti Stanislav Holec.

Altema bude vysílat zpočátku 16 hodin denně. Do dvou let hodlá spustit 24 hodinové vysílání. Rozpočet stanice se bude pohybovat v řádu desítek milionů korun. V prvních dvou letech počítá provozovatel se ztrátami. "Cílem je dostat se do zisku ve třetím roce od zahájení vysílání. Návratnost celkové investice by měla být do pěti let," uvedl ČTK Holec.

Koncept vysílání vychází z původního projektu internetové televize iDnes.tv, kterou provozovala společnost Mafra.

Obsah Altema TV budou tvořit především filmové pořady, dokumenty, hudební a vzdělávací relace, dále publicistika a diskusní a zábavné pořady.Chod televize má zajistit přibližně 7 stálých zaměstnanců a řada externistů.

využito informací ČTK

redakce

Reklama
Vybrané články