Quantcast
Konference Radiokomunikace

Viasat Explorer mění feed, zavádí 16:9 a rozšiřuje vysílání

| Tisk

logo Dokumentární kanál Viasat Explorer mění programovou verzi a rozšiřuje své vysílání. Kanál je součástí platforem Skylink, Digi TV i freeSAT.

Společnost Viasat World Ltd. provede k 15.5.2012 několik změn v distribuci dokumentárního kanálu Viasat Explorer. Stanice rozšíří vysílací čas o jednu hodinu, přejde na obrazový formát 16:9, mění feed a zároveň upravuje vysílací prostor pro kanál Spice, který využívá přestávku Viasat Explorer.

Změna feedu na Viasat Explorer CEE

Viasat Explorer k divákům ve střední a východní Evropě bude dodáván v novém feedu, programová struktura a obsah vysílání bude upravena pro potřeby regionu. Společnost vychází z požadavků diváků na základě rozsáhlých průzkumů realizovaných v regionu střední a východní Evropy.

Samostatný feed Viasat Explorer CEE umožňuje provozovateli vybírat pořady a zaměřovat se na dokumenty, které jsou specifické pro náš region a zároveň změnit obrazový formát na 16:9.

Viasat Explorer se doposud vysílal ve společné verzi pro střední a východní Evropu, Pobaltí a severní Evropu. Od poloviny tohoto měsíce bude mít v Evropě dvě programové verze.

Přechod na formát 16:9

Viasat World Ltd. se na změnu obrazového formátu dlouhodobě připravovala. Oficiálně o novince v distribuci informovala začátkem minulého měsíce. Širokoúhlý obrazový formát uvítají především majitelé modernějších zobrazovacích jednotek.

Společnost na trhu provozuje tři tématické SD kanály - Viasat Explorer, Viasat History a Viasat Nature. První z nich bude šířen v 16:9. Viasat World také provozuje jeden HD kanál "Viasat HD", dvojprogram - Viasat History HD a Viasat Nature HD. Všechny stanice se vysílají s českou lokalizací. Všechny programy broadcastera má ve své nabídce Skylink.

Rozšíření vysílání Viasat Explorer

Viasat Explorer bude od 15.5.2012 vysílat o hodinu déle. Vysílání bude nadále startovat v 5 hodin ráno a končit bude o půlnoci (doposud ve 23:00 hodin). Rozšíření vysílacího času ovlivní i noční soft erotický kanál Spice, který bude nově startovat o půlnoci a končit bude před pátou hodinou ráno. Pochopitelně se tato změna s kanálem Spice týká distribucí, které šíří oba programy - Viasat Explorer / Spice. Abonenti satelitní služby freeSAT by UPC Direct mají v nočním pásmu jiný soft erotický program - Blue Hustler.

Vysílací čas Viasat Explorer a Spice do 15.5.2012:Viasat Explorer: 5:00 - 23:00
Spice: 23:00 - 05:00

Vysílací čas Viasat Explorer a Spice od 15.5.2012:

Viasat Explorer CEE: 5:00 - 24:00
Spice: 00:00 - 05:00

redakce

Reklama
Vybrané články