Quantcast

Skylink: Vypínání CryptoWorks bude postupné

| Tisk

logo Provozovatel satelitní platformy Skylink, lucemburská mediální společnost M77 Group, se připravuje na odpojování systému podmíněného přístupu CryptoWorks u prvních programů. Odpojování systému bude ale postupné.

Podle dřívějších zpráv měly všechny placené HD programy a prémiové placené kanály (balíčky s HBO, CS Film+CS Mini, balíček CS TV, Hustler TV, Man X) opustit systém CryptoWorks k 30.6.2012. Dnes je jasné, že tento termín nebude dodržen.

"O víkendu CW neodpojíme, ale budeme programy odpojovat postupně," uvedl na dotaz webu parabola.cz Jaromír Glisník, předseda představenstva společnosti M77 Group, která platformu Skylink provozuje.

Přesný plán vypínání CryptoWorks hodlá provozovatel zveřejnit v příštím týdnu. "Vydáme k tomu příští pondělí nebo úterý přesnou zprávu. První programy odpojíme o servisní noci z 2. na 3. července," řekl parabola.cz Jaromír Glisník.

O jaké programy půjde? "Bude se jednat o programy, u kterých je shodná SD a HD verze (Nova Sport HD a Eurosport HD), další budou následovat až po „prodlouženém víkendu“ (tj. po 11.7.2012 - pozn. redakce)," dodává.

Kryptovací systém CryptoWorks je na konci své podpory ze strany jeho vlastníka, společnosti Irdeto. M77 Group se proto rozhodla vyměnit všem abonentům Skylink staré karty za nové Irdeto a ICE, aby mohla vypnout staré systémy s CAID 0D03 a 0D70.Zbývající placené SD programy Skylink skončí v systému CryptoWorks k 30.9.2012.

U sesterské platformy CS Link se počítá s vypnutím placených programů v systému CryptoWorks (CAID 0D0F) do konce roku 2012.

redakce

Reklama
Vybrané články