TereBox T2

Sport1 a Sport2 budou vysílat komentáře souběžně v češtině a slovenštině

| Tisk

logo Placené kabelové a satelitní programy Sport1 a Sport2 společnosti AMC Networks budou přinášet sportovní přenosy souběžně s českým a slovenským komentářem. V současné době již probíhají technické testy.

V minulých dnech byly u programů Sport1 a Sport2 (Sport2 HD) na satelitní placené televizi freeSAT (Thor 5/Thor 6), která je i distribuční platformou, připojené druhé audio stopy, které budou přinášet slovenský zvukový doprovod. Na té původní bude český komentář.

logo Sport1 a Sport2 zatím budou vysílat duální komentář během přenosů závodů Formule 1. V ostatních případech bude komentář na obou audio stopách stejný.

Separace komentáře u Sport1 a Sport2 na český a slovenský může společnost v budoucnu využít zejména u česko-slovenských fotbalových či hokejových zápasů. Samostatné audio stopy mohou podporovat svůj národní tým. Pro diváky to znamená nastavit na svém přijímači správnou zvukovou verzi.logo AMC Networks budou prvním vysílatelem na území České republiky a Slovenska, který bude u svých programů poskytovat zvuk v češtině a slovenštině. Většina placených stanic se vysílá s českým komentářem a dabingem na území ČR a Slovenska.

V nové sezóně přinesou programy Sport1 a Sport2 mimo jiné přímé přenosy ze závodů Formule 1. U této příležitosti odstartuje první kanál v HD rozlišení (Sport1 HD) a začne komentovat přenosy souběžně v češtině a slovenštině. Přenosy ze závodů Formule 1 se do minulé sezóny vysílaly na bezplatných programech TV Nova a TV Markíza. Zájemci o F1 tak budou muset investovat do některého balíčku placené televize.

redakce

Vybrané články