Quantcast
TereBox T2

Barrandov Family odstartovala. Kde ji naladíme?

| Tisk

logo Nová stanice televizní skupiny Barrandov s názvem Barrandov Family zahájila vysílání s příchodem roku 2017. Nahradila původní hudební a zábavní televizi Barrandov Muzika, která skončila z důvodu nízkého zájmu diváků o hudební pořady.

Barrandov Family, jak již název napovídá, hodlá svým programem oslovit širší publikum. Stanice se zaměří především na pořady vlastní tvorby doplněný o akviziční tvorbu řady významných dodavatelů mezi jinými FremantleMedia nebo NBC Universal.

Zajímavostí Barrandov Family je logo - celé logo Barrandov Family je v purpurové barvě, nad Barrandov Family je drobným písmem napsáno "Barrandov Muzika je nyní (Barrandov Family)".


obrázek

▲ Obr č. 1 - Vysílání Barrandov Family

Po přeformátování Barrandov Muzika na Barrandov Family dochází nejenom k úpravě programového schématu stanice ale rovněž i ke změnám v distribuci. Stanice Barrandov Family je v České republice nadále šířena v rámci regionálního multiplexu RS8 společnosti České Radiokomunikace. Program je dostupný zhruba pro 50 procent českých domácností. Pro sledování stanice je ale nutný být v dosahu a přijímat RS8. V řadě případů se používá jiný vysílač než u celoplošných sítí 1/2/3.


Video: Náhrada původního vysílání TV Markíza v DVB-T programem Barrandov Family.

Barrandov Family je od svého startu dostupná také slovenským domácnostem na klasickou pozemní anténu ve druhém celoplošném multiplexu. Stanice obsadila původní pozici TV Markíza, která ukončila distribuci přes pozemní vysílače a rozhodla se zaměřit na alternativní způsoby poskytování svých programů (kabelové a satelitní sítě).

Kanál Barrandov Muzika po svém přeformátování na Barrandov Family krátce představil i divákům satelitní platformy Skylink. Vysílání Barrandov Family bylo na satelitu Astra 3B zhruba v jednu hodinu ráno ukončeno. Proč Barrandov Family nepokračuje v satelitní distribuci? "Změna je způsobena přechodem satelitních operátorů na normu DVBS-2 a HD vysílání," uvedl provozovatel skupiny Barrandov k ukončení satelitního šíření programu Barrandov Muzika. Nicméně stanice mohla pokračovat v distribuci v MPEG-4/SD nebo MPEG-4/HD, podobně jako ostatní programy Barrandov HD, Barrandov Plus HD a Kino Barrandov HD. Díky ukončení satelitní distribuce čtvrtého programu Barrandova bude dostupnost nové stanice velmi omezena. Na žádné DTH platformě se Barrandov Family nevysílá.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Textová informace na pozicích po stanicích TV Barrandov a Kino Barrandov

Nový rok 2017 je vedle přeformátování Barrandov Muzika na Barrandov Family i termínem ukončení původní MPEG-2/SD distribuce řady českých a slovenských programů, včetně stanic TV Barrandov, Barrandov Plus a Kino Barrandov. Na pozicích TV Barrandov a Kino Barrandov se objevila textová informace o ukončení SD distribuce k 1.1.2017 a pokračování v HD. Informace je nepřesná. Barrandov Muzika již nevysílá a ani její nástupce nepokračuje v HD distribuci přes satelit.

ČTĚTE TAKÉ:
* Na Skylinku skončila většina programů v MPEG-2/SD

distribuce Barrandov Family:

* Česká republikaDVB-T - RS8 (Regionální síť 8)
satelit - bez distribuce Barrandov Family

* Slovensko

DVB-T - druhý celoplošný multiplex, pozice po TV Markíza
satelit - bez distribuce Barrandov Family

redakce

Reklama
Vybrané články