TereBox T2

Nový patch ToH 2.3 pro Humax IRCI-5400

| Tisk

Po relativně krátké době uvolnil kolektiv projektu Tux On Humax (ToH) nový neoficiální firmware, které nese označení ToH 2.3.Nový patch ToH 2.3 pro Humax IRCI-5400

Než si představíme novinky v ToH 2.3, uveďme postup nahrání nového firmware do přijímače. V první řadě se doporučuje před samotným nahráním nového neofic. softu do přístroje nahrát poslední originál soft od výrobce (např. ze stránek www.humax.cz) pomocí utility WDN4OAK+ či pomocí poslední verze editoru Formula V3 (nyní v.2.28).

Autoři ToH doporučují firmware patch nahrávat zvláštní utilitou Humax Uploader (nyní ve verzi 1.5), která je vhodná pro bezpečné přenesení firmware do přijímače. Pro nové neznámé patche by měly uživatelé využívat právě tuto utilitku, která rozezná 'originál' patchy od špatných souborů.

Stejnou utilitkou můžeme do přijímače případně přenést i další HDF soubor - podporu maker, která nám lehce zpřístupní rozšířené možnosti přístroje tlačítky '?' a 'EPG'. Nakonec můžeme do přístroje nahrát i PMC FIX pro podporu několika dalších identů (příjem Xv1).

ToH 2.3 se nese ve znamení několika oprav spojený s Dolby Digital. Tolik 'problémové' Dolby Digital (DD), které bylo několikrát 'záplátováno' i výrobcem receiverů Humax (snad) již konečně bude fungovat u všech programů, které Doby Digital vysílají. Nyní byl opraven problém s DD na polské stanici TVN (družice Hot Bird 13E, kmitočet 11,407 GHz, polarizace vertikální, SR 27500, FEC 3/4).U ToH 2.3 šly ještě dál. Nyní, pokud aktivujeme zvuk v DD, zobrazíme macro menu '?' (pokud jej máme takto nainstalované) a vybereme zelenou záložku stiskem zeleného tlačítka na DO. Pokud provider vysílá DD, zobrazí se informace o audio streamu DD.

Více o změnách v patchu ToH 2.3 naleznete v rubrice SOFTWARE - SPECIÁL HUMAX IRCI5400, kde si můžete patch 2.3, stejně tak i Humax Uploader a PMC FIX stáhnout.

Parabola.cz

Vybrané články