Místo pro Vaši reklamu

Skylink testuje zájem zákazníků o bezplatnou přeregistraci karet za Viaccess

| Tisk

logo Operátor satelitní platformy Skylink začal nabízet bezplatnou výměnu stávajících karet Irdeto za nové Viaccess Orca (=VO). Dočasné zrušení poplatku za výměnu karet je zejména kvůli podpoře prodeje hybridních přijímačů Samsung.

Aktuálně probíhající promo akce operátora je určena pro všechny klienty Skylinku, kteří vlastní dekódovací kartu Irdeto a uvažují o pořízení hybridního přijímače Samsung EVO-S. Právě tento přístoj pracuje s odlišným systémem - Viaccess Orca. Zákazník tak aktuálně nemusí platit poplatek za výměnu Irdeto karty za novou.

"Zkusili jsme tuto změnu pro podporu přijímačů Samsung. Pokud to zabere, zvážíme zrušení tohoto poplatku natrvalo," říká webu Parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje.

"Není důvod tlačit na výměnu karet," tvrdí Jaromír Glisník.

K plošné výměně karet Irdeto nemá operátor platformy žádný důvod. Systém je nadále bezpečný. "Opravdu o plošné výměně karet Irdeto neuvažujeme. Neexistuje pro to vůbec žádný důvod," uvedl Jaromír Glisník.

Proč tedy Skylink přichází s bezplatnou výměnou karet? "Nechceme však klást překážky do cesty zákazníkům, kteří se rozhodnou přejít na technologii Viaccess Orca," vysvětluje Jaromír Glisník z M7 Group."Výrobci a distributoři budou postupně na VO přecházet, protože přestaneme objednávat karty Irdeto. Jde o to pomoci jim, aby se co nejdříve na trh dostaly zajímavé přijímače," popsal strategii webu parabola.cz Jaromír Glisník. "Pro nás je výhodnější kupovat karty VO než Irdeto, protože je kupujeme ve větším objemu - pro všechny naše platformy," dodává.

M7 Group používá systém VO také v Nizozemí, Belgii i v sousedním Rakousku. CA systém VO si operátor zvolil s ohledem na další rozvoj svého byznysu - hybridních služeb. Právě systém VO takové požadavky splňuje.

Martin Vyleťal

Vybrané články