TereBox T2

Novinky na Skylinku: Vyšší měsíční SerPo, Filmbox v DIGITALu, konec některých balíčků

| Tisk

logo Významné změny na satelitní platformě Skylink. Provozovatel zvyšuje měsíční Servisní poplatek, filmový kanál Filmbox se stěhuje do balíčku DIGITAL, individální balíček Flexi 7 se mění Flexi 10. Některé placené balíčky Skylinku se ruší.

K 1.3.2018 dochází na satelitní platformě Skylink ke změně struktury programových balíčků a úpravě cen. Změny se dotknou zejména placené nabídky, kdy nová struktura nabízených služeb lépe odpovídá zjištěným preferencím zákazníků. Méně populární placené programové balíčky se ruší, a naopak nabídka nejpopulárnějších balíčků se rozšiřuje.

Konec balíčků HD Plus, Multi HD a Mixbox, Flexi 7 se mění na Flexi 10

K 1. březnu se ruší placené programové balíčky HD Plus, Multi HD a Mixbox. Balíčky Smart a Komplet zůstávají beze změny.

Cena balíčku Multi bude nově 339 Kč měsíčně, balíčku Kombi 409 Kč měsíčně a Flexi 7 se mění na Flexi 10 a bude nabízen za cenu 299 Kč měsíčně.

Jednorázová úhrada za reaktivaci dekódovací karty se snižuje na 200 Kč.

Jednorázové předplatné Servisního poplatku na rok či dva zůstává nezměněno. Ke změně ceny na 89 Kč měsíčně od 1. března dochází pouze u pravidelných plateb Servisního poplatku prostřednictvím platební metody SIPO nebo Inkaso z účtu.

Filmbox se přesouvá do nejnižšího balíčku DIGITAL

Dobrou zprávou pro všechny zákazníky Skylinku je přesunutí filmového kanálu Filmbox do neplacené nabídky Digital. Filmbox je od 23. ledna dostupný na všech aktivních kartách. Všichni diváci tak budou mít přístup k atraktivním filmovým premiérám a oceňovaným televizní seriálům.

"Důvodem pro výše uvedené změny je celkové zatraktivnění programové nabídky jednotlivých balíčků během několika posledních roků, a to při zachování původních cen. Během této doby se ovšem oproti tomu zásadním způsobem změnily finanční podmínky, za jakých jsou jednotlivé programy pořizovány od poskytovatelů obsahu," vysvětluje operátor platformy Skylink."Dalším argumentem pro restrukturalizaci nabídky byla uskutečněná analýza hodnoty programů pro zákazníky ve vztahu k nákladům. Za tímto účelem bylo v loňském roce provedeno několik rozsáhlých průzkumů sledovanosti. Velkým přínosem bylo též vyhodnocování sledovanosti jednotlivých programů prostřednictvím internetové televizní služby Skylink Live TV, která je všem zákazníkům placených programových balíčků k dispozici zdarma," dodává Skylink.

Na grafu jsou názorně vidět zmíněné změny v kvalitě složení placené programové nabídky, ke kterým došlo od poslední úpravy cen. Jde o balíčky Multi, kde k poslední úpravě ceny došlo dne 1. 7. 2014 a Kombi, kde poslední změna nastala k 1. 10. 2013. Podobně jsou na tom i ostatní balíčky v naší nabídce.


obrázek

▲ Graf č. 1 - Porovnání balíčků Skylinku

Podrobné informace o změnách v nabídce platformy Skylink najde zájemce v dokumentech „Programová nabídka Skylink“ a „Ceník služeb Skylink“ platné od 1. března 2018, které jsou umístěny na stránkách skylink.cz/skylink.sk.

redakce

Vybrané články