Po televizi Mňau TV končí na Skylinku i sesterský program Mňam TV

| Tisk

Kulinářský kanál Mňam TV nebude od středy 1.11.2017 dostupný pro zákazníky česko-slovenské satelitní platformy Skylink. Provozovatel stanice se rozhodl zaměřit na distribuci na klasickou pozemní anténu.

Mňam TV původně vysílala v nadregionálním multiplexu RS8, později se přesunula do celoplošného DVB-T multiplexu 4, kde skončila a provozovatel se tehdy rozhodl zaměřit na jiné distribuční platformy - kabelové a satelitní sítě. Původně se program vysílal DTH v satelitní Nové Digi TV CZ a doposud i pro zákazníky Skylinku. Nová Digi TV CZ program vyřadila z důvodu nízkého zájmu zákazníků o tento program. Klienti Skylinku mohou místo Mňam TV sledovat jiné programy s podobným zaměřením - Food Network či TV Paprika. Nyní se Mňam TV vrací k distribuci přes pozemní vysílače a to přes regionální multiplexy.

Provozovatelem stanice Mňam TV a sesterského programu Mňau TV je společnost S&P Broadcasting. Stejný provozovatel nyní chystá nový kanál Kutil TV a má v úmyslu i další televizní projekty jako Mudr TV a Trhák TV.


obrázek

"V rámci distribuční strategie společnosti S&P Broadcasting jsme se rozhodli posílit DVB-T distribuci, která přináší výrazně vyšší návratnost našich investic, než je tomu u distribuce přes satelit. Z tohoto důvodu odchází Mňam TV nyní koncem měsíce října ze satelitní platformy Skylink a postupně se zvýší pokrytí distribuce všech kanálů S&P Broadcasting přes regionální multiplexy," říká Pal Milkovics, CEO S&P Broadcasting.

Mňam TV - televize nejen o vaření, je dostupná jak v terestrickém vysílání - diváci si ji naladí v Praze a okolí, Příbrami, Mostu, Teplicích a Chomutově, tak u celé řady dalších provozovatelů například UPC, O2, SmartComp, Selfnet, Planet A, Poda, Nej TV, Kabel Ostrov, KT Kadaň, DWP, Teta, Kabel1, Edera, sledovanitv, Katro Servis, Grape SC, Sat-an-CabelNet a další. Na Slovensku je Mňam TV v nabídce UPC, O2, Slovak Telekom, Orange a další.

technické parametry - Mňam TV (Skylink) (do 31.10.2017):satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 11,798 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce