Majitel Skylinku inovuje vysílací technologii

| Tisk

logo Majitel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, upgradovala svoji vysílací technologii s cílem dalšího zlepšení celkové obrazové kvality všech vysílaných služeb.

Společnost M7 Group provozující několik satelitních platforem v Evropě, mezi něž patří také přední český a slovenský satelitní operátor Skylink, se rozhodla významně inovovat svou vysílací technologii. Jejím výsledkem bude další zlepšení celkové obrazové kvality všech vysílaných video služeb, a to při současném snížení nároků na šíři pásma a zvýšení flexibility technického zajištění. M7 tak pokračuje v udržení nejvyššího standardu v poskytování video služeb ve špičkové kvalitě.

Nové enkodéry Electra ™ X2 umožňují v reálném čase enkódovat SD a HD obrazy a zajistit lepší zpravování obrazu a vyšší provozní flexibilitu. Pokročilá technologie Harmonic PURE Compression Engine ™ podporuje formáty SD a HD a kodeky MPEG-2, MPEG-4 (AVC/H.264) a HEVC (H.265) pro DVB vysílání a multiscreenové vysílání přes internet. Harmonic PURE Compression Engine zajišťuje kodérům Electra X2 vynikající kvalitu obrazu při snížené šířce pásma. Zařazením funkce pro kompresi obrazu EyeQ ™ má Harmonic nyní k dispozici vylepšení komprese pro PURE Compression, což jim zajišťuje poskytování videa s nejvyšší kvalitou obrazu napříč distribučními sítěmi, přičemž výrazně snižuje potřebnou šířku pásma.Jakožto systém pro zpracování médií budoucí generace, nabízí Electra X2 nový přístup ke kódování. Podporuje nekomprimované video over IP. Je podporován vysoký dynamický rozsah (HDR) i dynamické vkládání reklamy (DAI). Díky své vynikající kvalitě obrazu, integraci funkcí, efektivitě šířky pásma a flexibilitě pracovního postupu poskytne tato víceprogramová multi-kodeková multifunkční platforma zákazníkům M7 mnohem lepší zážitek.

"Toto rozhodnutí, upgradovat používanou technologii na tu generačně nejvyspělejší, jsme učinili s ohledem na překotný vývoj v oblasti „enkódování“ televizního signálu. Srdcem systému je Harmonic PURE Compression Engine ™, který v kodérech Electra ™ X2 zajišťuje při snížené šířce pásma vynikající kvalitu obrazu. Významný je posun v kvalitě poskytovaného video „over IP“ a podpora HDR. Nová technologie přináší vylepšenou ostrost při nižších bitových rychlostech, díky lepšímu algoritmu snižuje kódový šum a dále zlepšuje prolínání obrazu, přechody snímků, zlepšuje předpovědi pohybu (ME - motion estimation) i u nízkých bitových rychlostí, kódování šedé barvy i prevenci „cukavého“ pohybu kombinováním algoritmů. Investovali jsme nejen do generačně nové kompresní technologie, ale také do zpracování vstupních signálů, připojení na primární zdroje signálů ze studií. Cílem obměny je nabídnout spolehlivou a kvalitní službu zákazníkům," řekl Ron Paans, technický ředitel M7 Group S.A.

redakce