TereBox T2

Prima uspěla u soudu. Skylink musí vypnout kanály Primy na Slovensku

| Tisk

logo Všechny programy české komerční televizní skupiny Prima (vyjma Prima Plus) musí skončit na slovenských kartách Skylinku. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, který vydal předběžné opatření proti společnosti M7 Group, která provozuje satelitní službu Skylink.

Městský soud zakázal distribuci programů Primy určených pro území České republiky zákazníkům na Slovensku. Operátor M7 Group tak nesmí na Slovensku umožňovat přístup k programům Prima HD, Prima COOL HD, Prima LOVE, Prima ZOOM HD, Prima MAX HD a Prima Krimi.

"Společnost M7 Group je dále povinna se zdržet na Slovensku nabízení a prodeje dekódovacích karet, které umožňují uživatelům jejich příjem mimo ČR," uvedla ve své zprávě společnost FTV Prima, která provozuje televizní stanice Prima.

Uvítali jsme, že soud akceptoval náš návrh na předběžné opatření ve věci dekódovacích karet služby Skylink. Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území České republiky, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů. Diváci na Slovensku mohou i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanále Prima PLUS,“ uvádí Gabriela Semová, vedoucí korporátní a interní komunikace FTV Prima.FTV Prima provozuje v České republice vysílání celé řady televizních programů. Její hlavní stanicí je plnoformátová TV Prima pro celou rodinu, na mladší muže se orientuje stanice Prima COOL, Prima LOVE se zaměřuje na oblíbené pořady pro ženské publikum. V portfoliu skupiny nechybí dokumentární kanál Prima ZOOM a filmová stanice Prima MAX. Benjamínkem televizní rodiny je kanál Prima KRIMI, jenž se orientuje na kriminální a detektivní tvorbu.

Pro Slovensko je pak určen televizní program Prima PLUS. Skupina Prima disponuje širokým portfoliem webů a časopisů. Od roku 2016 se podílí na organizaci více než deseti eventů, které navštíví více než 200 000 osob. Průměrný měsíční zásah stanic a online skupiny Prima v prvním čtvrtletí letošního roku je téměř 100 % ekonomicky aktivní populace 15-69 let, díky čemuž je skupina Prima jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice.

redakce

Vybrané články