TereBox T2

Vrátí se kanály AMC do české Digi TV? Digi CZ vyzvala AMC ke spolupráci

| Tisk

logo V pondělí 3. září 2018 skončily v satelitní placené televizi Nová Digi TV CZ a internetové a mobilní službě DIGI2GO televizní programy společnosti AMC Networks. Místo těchto stanic operátor nabídl jiné kanály.

"Důvodem změny bylo zohlednění preferencí zákazníků, kvality a sledovanosti TV kanálů i absence dohody se společností AMC ohledně podmínek vysílání jejích TV kanálů," vysvětlila společnost DIGI CZ. "Společnost AMC se s touto skutečností nesmířila a mimo jiné zveřejňuje výzvy, které adresuje přímo zákazníkům DIGI TV," doplnil operátor.

Majitel DIGI TV na výzvy reagoval a zaslal AMC otevřený dopis, ve kterém nabízí spolupráci za transparentních a pro společnost AMC výhodných podmínek.

Vyzýváme Vás ke spolupráci, ze které budou mít užitek především diváci, kteří mají o sledování stanic AMC zájem. Jsme připraveni ze všech námi dříve vysílaných programů AMC vytvořit AMC balíček a nabídnout jej našim zákazníkům za cenu, kterou si určí samo AMC. Celý výnos z prodeje AMC balíčku, po odečtení DPH a našich nákladů na zajištění vysílání, připadne AMC,“ píše mimo jiné DIGI TV v otevřeném dopise adresovaném AMC Networks.Balíček AMC je DIGI TV připravena svým zákazníkům, kteří o takový produkt projeví zájem, poskytovat za obvyklých podmínek. V případě, že AMC poskytne své programy zdarma, dostanou je diváci DIGI TV, kteří o produkt projeví zájem, rovněž zdarma. Nyní DIGI TV vyčkává, jak se společnost AMC Networks k veřejné nabídce do konce září postaví.

Skupinu televizních stanic AMC Networks, kterou do 3.9.2018 nabízela DIGI CZ, tvoří Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home, CBS Reality, TV Paprika, AMC, Film+, Megamax, Sport 1 a Sport 2.

redakce

Vybrané články