ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Setedit - výborný editor programů

| Tisk

V minulých měsících jsme Vám představili program Formula V3 pomocí kterého můžete poměrně jednoduše editovat programové předvolby na přijímačích OAK Humax. Není tedy problémem programy přejmenovávat, přesouvat, mazat či vytvářet nové...Program Formula V3, byť je podporován výrobcem přijímačů, umožňuje pouze základní operace s programovými předvolbami.

Pro náročnější uživatele existuje několik zdařilých alternativ, které přinášejí další možnosti nastavení programů. Mezi takové zcela jistě patří program Setedit. Možnostmi editace zdaleka přesahuje možnosti programu Formula od výrobce přijímačů Humax.

Programátor programu Setedit myslel na všechny uživatele přijímačů Humax a tak na domovské stránce autora nalezneme jak verzi editoru pro starší modelu Humaxe (F1, F1-CI, F1-VA...), tak i pro modely OAK Humax (IRCI-5400, CRCI-5500 a další) a také pro model s OPEN TV Humax FTV5600.

Vedle editorů pro přijímače Humax na stránce autora nalezneme editoru settingu i pro přijímače Nokia Mediamaster DVB 9800S či Echostar AD 3000IP nebo dokonce pro Kathrein/Hyundai a Strong 4155, 4355 a 4375. Všechny editory na www.setedit.de jsou pouze demo verze, které nám umožňí editovat max 20 programů. Po překročení limitu není možné upravený HNF soubor uložit.

Setedit pro OAK modely Humax
Obr.č.1 - SetEdit pro OAK Humax

Podívejme se blíže na editory pro přijímače Humax. Ze stránky autora si můžeme stáhnout příslušný settings editor v nejnovější verzi a poté nainstalovat. Za velký klad programu považujeme český a slovenský jazykový balíček, který zaktivuje kliknutím na tlačítko 'Config.'.

Prostředí programu je velmi přehledné a velmi rychle se v něm zorientujete. K našemu seznámení s programem si otevřeme např. některý setting (HNF soubor), který je dodáván s programem. Klikneme na tlačítko 'Soubor' a zvolíme 'Načíst z disku'. Vybereme některý HNF soubor. Nalevo nahoře je seznam všech nainstalovaných providerů programů, vlevo dole jsou nainstalované kmitočty obvykle v tom pořadí ve kterém byly nainstalovány, vlevo dole je seznam žánrů, které můžeme přiřadit k jednotlivým programům. Prostřední okno obsahuje nainstalované TV programy a vpravo jsou nainstalované rozhlasové programy. S programem se velmi jednoduše pracuje. Vyberete-li vlevo nahoře některého providera, uvidíte v prostředním okně TV programy, které k němu náleží a podobně vpravo rádia. Stejný princip je u kmitočtů, zajímá-li nás obzvlášť některý kmitočet, není problém takový kmitočet označit jedním klikem. Opět se dozvíme, které k tomuto kmitočtu patří TV a rozhlasové programy. Vpravo nahoře jsou skupiny oblíbených (favoritních) kanálů, můžeme přepínat mezi jednotlivými skupinami.

Setedit pro OAK modely Humax


Obr.č.2 - SetEdit pro OAK Humax, editace konkrétního programu kliknutím na něj


Jakýkoliv program můžeme editovat dvojklikem na příslušném TV nebo rozhlasovém programu. Za speciality programu lze považovat možnost nastavení konkrétního fontu (znakové sady) u každého programu, aktivace / deaktivace značky kódovaného programu a zamezení aktualizace názvu programu (chráněný název).

Program SetEdit pro OAK modely Humax bedlivě monitoruje provázanost mezi jmény providerů a TV a R programů a také kmitočtů a TV a R programů. V případě, že některému z uvedených kmitočtů (providerů) není přiřazen žádný TV či R program, můžeme takové položky smazat (kmitočty, názvy providerů) - takové program označuje světle červenou barvou. Tím můžeme při zpětném přenosu dat do příjímače někdy i značně 'ulevit' programové paměti našeho satelitního přijímače.

Setedit pro OAK modely Humax
Obr.č.3 - SetEdit pro OAK Humax, červeně podsvícené položky můžeme smazat

V poslední době si majitelé přijímačů Humax stěžují na špatný komfort s přesouváním programových předvoleb. I na takové uživatele autor programu SetEdit myslel. Vybereme si program, který chceme přesunout, klikneme na něm pravým tlačítkem myši a z nabídky vybereme 'Přesunout do' či klávesovou zktratkou ATL+M a napíšeme číslo pozice na kterou chceme program přesunout. Není problém označit více programů najednou (za stálého držení klávesy SHIFT) a poté opět napsat číslo předvolby na kterou chcete programy přesunout. Opravdu geniálně jednoduché přesouvání programů. S tímto programem teprve poznáte, jak je jednoduché programy přesouvat.

Setedit pro OAK modely Humax
Obr.č.4 - SetEdit pro OAK Humax, jednoduché přesouvání programových předvoleb

ZÁVĚR
Program SetEdit OAK V3 je velmi zdařilou alternativou k již existujícím settings editorům pro přijímače Humax. Hlavně začátečníci přivítají český a slovenský jazykový modul v programu, který jim může značně pomoci. Na www.setedit.de nalezneme demoverzi programu, která je limitována počtem editovaných programů, plnou verzi programu lze zakoupit u tvůrce programu SetEdit. V postatě stačí zaplatit poštou, bankovním převodem, nebo pomocí kreditkarty částku 39 DM, po zaplacení vám bude k vaší demoverzi zaslán emailem klíč pro rozšíření programu na ostrou, plně funkční verzi.

Parabola.cz





Vybrané články


Pracovní nabídky Profesia.cz

• 09.08.2022 - SAP SD Consultant (Ref. No.: 172678) ()
• 08.08.2022 - Servisní technik – zmrzlinové stroje a zařízení (Ref. č.: 1597472362) (Brno - město, Česká republika)
• 08.08.2022 - Technik - Praha (Ref. č.: 1596947169) (Smíchov, Praha, Česká republika)
• 08.08.2022 - Technolog ELEKTRO pro opravy kolejových vozidel (Ref. č.: A6856) (Nymburk, Okres Nymburk, Česká republika)
• 08.08.2022 - Technolog pro opravy kolejových vozidel (Ref. č.: A7218) (Nymburk, Okres Nymburk, Česká republika)
• 08.08.2022 - Process Engineer eCommerce - Cheb (Ref. č.: A7226) (Cheb, Česká republika)
• 08.08.2022 - Technik kvality / Metrolog - Kvasiny (Ref. č.: A7220) (Kvasiny, Okres Rychnov nad Kněžnou, Česká republika)
• 08.08.2022 - Montáž/Obsluha stroje (m/ž) (Ref. č.: A6187) (Tachov, Česko)
• 08.08.2022 - Ecommerce Logistics Application Manager - Cheb (Ref. č.: A7224) (Praha, Česká republika)
• 08.08.2022 - Procesní inženýr v logistice (Ref. č.: A7252) (Okres Tachov, Česká republika)
• 08.08.2022 - Specialista zámečnické dílny (Ref. č.: A7261) (Plzeň, Česká republika)
• 08.08.2022 - Pracovník ve výrobě (m/ž) (Ref. č.: A5940) (Domažlice, Česko)
• 08.08.2022 - Seřizovač výrobní linky na vazbu katalogů (Ref. č.: A7265) (Plzeň, Česká republika)
• 08.08.2022 - Logistics Application Manager (Ref. č.: A7023) (Cheb, Česká republika)
• 08.08.2022 - Mechanik/Mechatronik (m/ž) (Ref. č.: A6734) (Okres Tachov, Česká republika)