Quantcast

ČT s novou aplikací iVysílání pro smart TV

| Tisk

iVysílání České televize bude od dnešního dne dostupné i jako aplikace pro chytré televize. Ke třem stávajícím platformám, tedy mobilním zařízením, webovému rozhraní a HbbTV, se tak přidá možnost sledovat živé vysílání i archiv ČT na Smart TV bez nutnosti přijímat televizní signál.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Nová aplikace ČT iVysílání pro smart TV, Televizní program (foto: ČT)

Jako první se představí aplikace pro operační systém Android TV, další pak budou následovat v průběhu roku.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Nová aplikace ČT iVysílání pro smart TV, Nabídka pořadů (foto: ČT)

Nová Smart TV aplikace poskytne divákům možnost sledovat pořady České televize ve stabilnějším prostředí třetí generace iVysílání. Samotné rozhraní bude obsahovat přehledné tematické členění obsahu, živé internetové vysílání bez nutnosti přijímat televizní signál, filtraci programů a nabídku pořadů určených pouze pro online vysílání. Součástí bude i vylepšený způsob vyhledávání a možnost spravovat oblíbené a rozsledované pořady.


obrázek

▲ Obr č. 3 - Nová aplikace ČT iVysílání pro smart TV, Výběr pořadů (foto: ČT)Česká televize tímto krokem pokračuje v zásadních inovacích iVysílání, kdy po prosincovém startu další generace webu, březnovém spuštění zcela nových mobilních aplikací a dubnovém uvedení verze pro HbbTV navazujeme první Smart TV platformou a nadále pracujeme na rozvoji technologických systémů, nových funkcionalit i konkrétních distribučních platforem iVysílání,“ uvádí výkonný ředitel Nových médií České televize Marek Doležel.


obrázek

▲ Obr č. 4 - Nová aplikace ČT iVysílání pro smart TV, Vybraný pořad (foto: ČT)

Aplikace bude na svém startu uvolněna pro více než dvacítku značek chytrých televizí, které používají operační systém Android TV. Více než pětadevadesát tisíc hodin obsahu tak budou moci pomocí představeného rozhraní sledovat diváci, kteří vlastní vybrané televize značek Sony, Philips, Panasonic a dalších.

Během tohoto roku uvede Česká televize také další aplikace pro chytré televize Samsung, LG, Panasonic a Apple TV.

redakce

Reklama
Vybrané články