Quantcast

Premier Sport 1 HD změnil parametry pro DIGI SK a Magio Sat

| Tisk | komentáře

Sportovní kanál Premier Sport 1 HD mění formu satelitní distribuce. Stanice je pro satelitní diváky nově poskytována v jednom společném feedu pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost Slovak Telekom (ST) ukončila provoz původního samostatného feedu Premier Sport 1 HD ve verzi pro slovenský trh (programový slot PREMIER SPORT 1 SK HD).

Abonentům satelitních pay-tv služeb DIGI SK a Magio Sat je nově poskytován už jen jediný program Premier Sport 1 HD (programový slot PREMIER SPORT 1 CZ HD), který doposud sloužil jen zákazníkům v Česku - konkrétně platformám Telly a MAGENTA TV SAT operátora T-Mobile. Nyní si tento feed naladí i diváci na Slovensku. Na abo set top boxech a modulech s Operátorským profilem dojde k automatickému stažení nové frekvence. Ostatní diváci si musí program naladit z níže uvedených vysílacích parametrů.

aktuální technické parametry:

satelit: Thor 7 (0,8°W)
frekvence: 12,245 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSKPREMIER SPORT 1 CZ HD.
service ID: 4020
video PID: 2002 (MPEG-4/HD)
audio PIDy: 2003 (AAC, česky), 2004 (AAC, anglicky/původní)
CA systémy: Nagra MA (CAID 1882, 1886)

Původní slovenská verze Premier Sport 1 HD se vysílala na kmitočtu 12,168 GHz s horizontální polarizací. Po vypnutí této mutace se uvolnila satelitní kapacita pro další využití - případného zařazení dalšího programu.

redakce

komentáře čtenářů
Reklama
Vybrané články