Úspěšné testy na satelitu Yahsat 1B
| redakce | tiskDva přední dodavatelé pro kosmický průmysl Astrium a Thales Alenia Space úspěšně dokončili testování nového komunikačního satelitu Yahsat 1B (Y1B). Testy byly prováděny z řídícího centra Yahsat v Abu Dhabi.
Tareq Abdulraheem Al Osan, generání ředitel společnosti Yahsat k tomu uvedl: "Jsem velmi spokojený s vykonanou prací společnosti Astrium a Thales Alenia Space během uvedení druhého satelitu na orbitální dráhu
."
Y1B je připraven poskytnout komunikační služby pro komerční a vládní zákazníky. Se svoji kapacitou v Ka pásmu s multibeamovou technologií patří mezi nejmodernější komunikační družice, které poskytují vysoce bezpečné komunikace a širokopásmové řešení pro klienty na Středním východě, Africe a jihozápadní Asii.
Y1B, podobně jako Y1A, je založen na bázi platformy Eurostar E3000. První družice Yahsat 1A byla vynesena v dubnu 2011. Druhá Yahsat 1B o rok později - v dubnu 2012.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Tři zlaté dukáty
20:00 Návrat sedmé roty
20:20 Řachanda
20:15 Pohádky pro Emu
20:10 Profesionálové 4 (9)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:10 Zuzana - žena, ktorá neluže
20:10 Gól mesiaca
20:20 V sedmém nebi