Do 2 týdnů se vyřeší nahradí distribuce za Express MD1
| redakce | tiskRuské Ministerstvo komunikací slibuje, že do dvou týdnů bude plně vyřešena otázka distribuce federálních televizních a rozhlasových programů, které nyní nejsou dostupné v některých regionech po havárii satelitu Express MD1.
Hlavní ruské kanály Pervyj kanal, Rossija 1, Kultura a Pjatyj kanal stále nejsou přístupné pro téměř 6 milion Rusů. Ministerstvo zároveň uvedlo, že počet domácností s nedostupným signálem federálních programů se postupně snižuje.
"K dnešnímu dni se počet domácností s nedostupným vysíláním snížilo o 3 až 6 milionů a plně bude obnoveno s použitím jiného satelitu - Jamal 202
," uvedlo ministerstvo.
Satelit Express MD1 přestal poskytovat služby 4. července. Nedostupný satelit vyřadil řadu federálních kanálů ve střední evropské části Ruska a také na Urale. Momentálně je bez uvedených programů řádově 20 milionů lidí.
zdroj: tasstelecom.ru