CryptoBox 800 UHD

ORF vyvrací nepravdivé informace operátora HD Austria

| redakce | tisk

Rakouský veřejnoprávní vysílatel ORF se ohradil proti nepravdivým tvrzením provozovatele placené televize HD Austria, kterou provozuje lucemburská mediální skupina M7 Group.

ORF uvádí, že na rakouském trhu neexistuje žádný monopol ORF karet. Na trhu u našich jižních sousedů působí po mnoho let řada poskytovatelů placené televize - například Sky Deutschland a rovněž i více než 100 televizních programů.

Platforma ORF DIGITAL nabízí přístup vedle volně vysílaných programů v SD i více než 50 HD programů, včetně kompletní nabídky ORF v HD kvalitě a stejně tak i privátní stanice ATV HD, ATV II a Puls 4 bez dodatečných poplatků.

ORF se rovněž nelíbí tvrzení, že ORF požaduje po výrobcích televizorů a satelitních přijímačů umístění komerčních HD na vyšší programové pozice v seznamu stanic.

ORF zároveň zdůraznila, že bude své programy poskytovat ze satelitu nadále bez poplatku. HD Austria hodlá vybírat za příjem programů ORF na svých kartách servisní poplatek ve výši 6 eur ročně.

Nové dekódovací moduly a přijímače HD Austria nebudou kompatibilní s kartami ORF. HD Austria nasazuje systém Viaccess Orca, zatímco ORF zůstává u systému Irdeto.