Široká nabídka DVB-T antén

Mňam TV zůstává v nabídce Skylinku

| redakce | tisk

Český gastronomický a lifestylový kanál Mňam TV zůstává v nabídce česko-slovenské satelitní platformy Skylink a to i přes nedávné oznámení provozovatele stanice, že odchází s programem ze Skylinku.

"Mňam TV v nabídce zůstává," uvedl na dotaz webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje. "Asi by bylo správné se ptát, proč oznámil konec vysílání toho, kdo tak učinil," poznamenal Jaromír Glisník.

Program Mňam TV provozuje společnost S&P Broadcasting. V jejím portfoliu je také zvířecí kanál Mňau TV, který byl z nabídky Skylinku stažen zhruba před 7 týdny. Jaká je budoucnost distribuce Mňam TV zjišťovala redakce webu parabola.cz u provozovatele stanice. Společnost na dotazy neodpověděla.

S&P Broacasting na konci října uvedla, že se chce zaměřit na distribuci programů prostřednictvím regionálních terestrických multiplexů. Nicméně programy Mňam TV a Mňau TV za relativně krátkou historii provozu změnily několikrát svoji distribuci. Mňam TV začala vysílat v nadregionálním DVB-T multiplexu RS8, později se přesunula do celoplošného multiplexu 4. V další fázi skončila přes pozemní vysílače a provozovatel se zaměřil na alternativní distribuční sítě (kabelové a satelitní operátory). Podobně i Mňau TV. Zpočátku vysílala celoplošně v multiplexu 4, později ve stejné síti jako regionální kanál, v další etapě v pozemním vysílání skončila a vysílala na Skylinku. Nedávno na satelitu skončila a vrátila se na klasickou pozemní anténu.

Firma S&P Broadcasting měla v úmyslu spustit také zpravodajský kanál z24. Ten měl odstartovat již v létě loňského roku. Start byl několikrát odložen. Zajímavostí je, že program z24 nemá doposud vysílací licenci.

Provozovatel má v plánu spustit další tématické programy - Kutil TV, Mudr TV a Trhák TV. První z nich má již licenci pro internetovou distribuci. Termín spuštění nového projektu zatím není známý.