CryptoBox 800 UHD

Skylink dnes večer spouští program Skylink 7

| redakce | tisk

Dnes večer spouští operátor česko-slovenské satelitní platformy Skylink svůj první vlastní kanál s názvem Skylink 7. Stanice bude od svého spuštění dostupná pro všechny zákazníky.

Ve čtvrtek 7. února přesně v 18 hodin bude zahájeno vysílání nové televizní stanice Skylink 7. Je určena výhradně zákazníkům největší české a slovenské satelitní platformy Skylink. Jejím hlavním posláním je přiblížit divákům Skylinku pestrost a kvalitu pořadů, které lze jinak sledovat jen při zakoupení placených balíčků. Vedle toho má za cíl také informovat o všem, co by zákazníky mohlo zajímat - nabídky, akce, novinky, změny či související technické aspekty vysílání.

Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, dodává: „Skylink 7 bude přinášet vybrané epizody seriálů, koncerty vážné i populární hudby, ukázky dokumentárních pořadů nejrůznějšího zaměření, sportu, životního stylu i pořady pro děti. Diváci nahlédnou do vysílání televizních stanic jako AMC, Spektrum, Film+, Minimax, Sport 1 a Sport 2, TV Paprika, Discovery, TLC, Film Europe, B2Can, Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature, FilmBox, CS Film a CS Mini, TV WAR, Československo HD, iConcerts, Classica, Up Network a Golf Channel.“

Skylink 7 bude dostupný na pozici č. 7, kde nahrazuje předvolbu Skylink Ochutnávka. Koncept ochutnávky nekončí, ale bude nadále pokračovat volným vysíláním vybraných programů na jejich standardních pozicích. V měsíci únoru bude takto zpřístupněn na pozici č. 125 dokumentární program National Geographic Wild HD, který je standardně součástí programových balíčků Multi, Kombi anebo Komplet. Hlavním lákadlem je dokumentární série s názvem Měsíc velkých koček, ve které se v několika dílech představí kočkovité šelmy tak, jak je ještě neznáte.

technické parametry - Skylink 7:

Astra 3B (23,5°E), freq. 12,344 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FastScan 7

technické parametry - National Geographic Wild HD:

• Astra 3B (23,5°E), freq. 12,090 GHz, pol. V, SR 29900, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FastScan 125