Cyfrowy Polsat s IPTV službou a přijímačem Evobox IP

| redakce | tisk

Operátor polské satelitní pay-tv platformy Cyfrowy Polsat uvádí na trh novou službu - kabelovou televizi v technologii IPTV, díky které je možný příjem televizních programů prostřednictvím širokopásmového internetu - tedy bez nutnosti montáže satelitní antény.

K nové službě bude dodáván přijímač Evobox IP, který byl vyroben ve firmě InterPhone Service ze skupiny Cyfrowy Polsat.

Evobox IP nabízí přístup k více než 150 programům a také nabízí některé nové funkce jako například reStart či CatchUP.

IPTV služba operátora Cyfrowy Polsat bude nabízet stejné balíčky jako divákům své satelitní televize. Zákazníci se tak mohou rozhodnout, zda budou sledovat programy přes satelit nebo přes kabelovou televizi v IPTV technologii.

Evobox IP (foto: satkurier.pl/Cyfrowy Polsat)
▲ Evobox IP (foto: satkurier.pl/Cyfrowy Polsat)

Pro využívání nové služby potřebuje zájemce pevný internet od operátora Plus, Netia či Orange s minimální rychlostí 8 Mbit/s (na jeden přijímač).

Evobox IP umožňuje využívat následující funkce:

- reStart (umožňuje sledování vybraných pořadů z lineárních stanic od začátku)
- TimeShift (umožňuje zastavit a vracet se k pořadům až 3 hodiny po odvysílání)
- CatchUP (umožňuje sledovat vybrané pořady až 7 dní od jejich odvysílání, bez dodatečných poplatků a bez nahrávání)

Evobox IP lze připojit k internetu přes kabel i integrovaný Wi-Fi modul, nabízí rychlé přepínání programů a pohyb v menu. Diváci díky online službám jako Cyfrowy Polsat GO a HBO GO mohou sledovat tisíce filmů, seriálů a programů na požádání. Přístroj je také vybaven automatickou funkcí autorizace služby Multiroom HD v domácí síti - díky Multiroom HD lze programovou nabídku sledovat až na 4 televizorech současně.

Nejnižší balíček Rodzinny (Rodinný) s nabídkou 70 programů pořídí zájemce za 20 zlotých měsíčně (cca 120 Kč). Nejvyšší tarif Premium Max Plus, který zahrnuje 152 programů, včetně HBO, HBO GO a sportovních stanic Polsat Sport Premium, stojí 120 zlotých měsíčně (cca 720 Kč).

zdroj: satkurier.pl