CryptoBox 800 UHD

Na ČT sport startuje mistrovství světa v ragby

| redakce | tisk

Prestižní zápasy, rituální tance a tři miliardy fanoušků po celém světě. O titul ragbyového šampiona bude následujících šest týdnů zápasit dohromady dvacet týmů. Česká televize nabídne fanouškům od pátku 20. září plných sedmatřicet zápasů, většinu navíc v přímých přenosech.

Šampionát v ragby patří mezi tři nejsledovanější sportovní události světa. Česká televize ho svým divákům přináší pravidelně od roku 2007. „Diváci ČT sport s námi letos zažijí již čtvrté mistrovství. U každého z předchozích přitom platilo, že jsme navyšovali počet vysílaných zápasů. A nejinak tomu je i nyní, kdy odvysíláme sedmatřicet utkání. Vzhledem k časovému posunu budeme vysílat od rána zhruba do dvou hodin odpoledne. Vždy večer pak divákům nabídneme záznamy. Zahajovací a finálové utkání doprovodí studio, kterým provede Jiří Štěpán. Spolu s ním také odkomentujeme většinu zápasů,“ uvádí vedoucí projektu MS v ragby a jeden z komentátorů turnaje David Kozohorský.

Na komentátorském postu se diváci setkají ještě s Jakubem Staříkem a stejně jako před čtyřmi lety také s pozvanými experty, kterými jsou Marek Švíř, trenér mládeže Sparty a bývalý rozhodčí Jiří Štuksa. Přímé přenosy a doprovodné rozhovory k jednotlivým zápasům doplní také on-line informační servis. „V mobilní aplikaci ČT sport nabídneme přímé přenosy i speciální videorubriky se sestřihy a záznamy zápasů. Neopomineme ani nejdůležitější momenty z utkání a reportáže. Fanoušci naleznou informace i na sociálních sítích či ve stále oblíbenějších podcastech,“ shrnuje vedoucí vydání webu ctsport.cz Ondřej Nováček.

Od prvního oficiálního šampionátu v roce 1987 se mistrovství vůbec poprvé koná mimo tradiční ragbyové země - v Japonsku. Fanoušci se na obrazovkách ČT sport mohou těšit na většinu zápasů, v nichž se střetnou favorité v čele s Novým Zélandem, Austrálií, týmy z britských ostrovů, JAR či Francie. Zda Nový Zéland dovrší zlatý hattrick uvidí diváci od 20. září na ČT sport.

zdroj: ČT