CryptoBox 800 UHD

52E: Start hudební PMC HD, Sci-Fi HD s EPG

| redakce | tisk

Hudební televizní stanice PMC je dostupná v Evropě ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) z dalšího satelitu. Distribuce PMC HD se nedávno objevila v novém DVB-S multiplexu společnosti Wide Network Solutions (WNS).

Nový multiplex WNS pracuje na pozici 52°E na kmitočtu 11,221 GHz a šíří řadu atraktivních programů i pro evropského diváka - šíří filmové kanály FX HD, Sci Fi HD a 24/7 Box HD a další HD a SD stanice. Jednou z novinek je zmíněná PMC HD.

PMC HD - záběr z příjmu stanice
▲ PMC HD - záběr z příjmu stanice

Program PMC (Persian Music Channel) vysílá populární hudební žánry a jedinečnou kombinaci perské, arabské a západní hudby. Jde o nejpopulárnější televizní kanál v Íránu, který reaguje na aktuální potřeby mladší generace íránské populace. Podle nejnovějších odhadů je stanice PMC k dispozici pro 14 milionů diváků v Íránu. Díky mezinárodní distribuci je stanice dostupná na Středním východě a v Evropě. Doposud stanice vysílala FTA v HD na7°E a v SD na 13°E. Vysílání PMC bylo spuštěno v květnu 2003.

Sci-Fi HD - záběr z příjmu stanice. K dispozici s EPG
▲ Sci-Fi HD - záběr z příjmu stanice. K dispozici s EPG

Zmíněné filmové kanály Sci-Fi HD a FX HD již poskytují elektronický programový průvodce (EPG). Diváci díky tomu mohou zjistit, jaké tituly se budou v nejbližších dnech vysílat. Stanice vysílají v původním znění (obvykle anglicky) s perskými titulky. Tituly v EPG jsou uvedeny v angličtině, popisek v perštině.

Multiplex na kmitočtu 11,221 GHz se vysílá ve východním svazku. Příjem je možný s parabolami o průměru kolem 60 cm v Čechách, resp. kolem 90 cm na Moravě a na Slovensku (odhad).


Filmové kanály FX HD a Sci FI HD volně na 52E

technické parametry - PMC HD:

• TürkmenÄlem/Monacosat (52°E), freq. 11,221 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA
Eutelsat 7B (7°E), freq. 11,324 GHz, pol. V, SR 29700, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

technické parametry - PMC (SD):

Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,149 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA