Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Platforma Home3 přidala ruskou TV Centr Int.

| redakce | tisk

Ruský kanál TV Centr International byl zařazen do baltské satelitní platformy Home3, distribuovanou na satelitu Astra 4A (4,8°E). Kdysi volně šířený kanál na 4,8°E pro celou Evropu je nyní součástí placené nabídky pro Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Kanál je zakódován systémem VideoGuard.

FTA vysílání stanice TV Centr International skončilo na Astra 4A (4,8°E) v únoru 2018. Bezplatná distribuce byla poté přesunuta na družici Astra 5B (31,5°E) (freq. 12,070 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK).

Příjem DTH platformy Home3 (foto: bite.lt/home3)
▲ Příjem DTH platformy Home3 (foto: bite.lt/home3)

V současné době se TV Centr International vrátila na satelit Astra 4A (4,8°E) díky dohodě s jiným operátorem, kterým je pobaltská telekomunikační skupina BITE Group. Kanál se na platformě Home3 stal součástí nejlevnějších balíčků, např. v Litvě je nabízen v balíčku Pradinis za 12,99 EUR měsíčně. Nabídka zahrnuje 26 nejoblíbenějších televizních stanic, včetně značek jako FOX, TV 1000, Viasat Explore, National Geographic HD nebo Disney Channel. TV Centr Int. je čtvrtým ruskojazyčným kanálem vedle STS Baltic, Mir a RTVi.

TV Centr International je projekt nadregionálního provozovatele TV Centr se sídlem v Moskvě. Kanál je vysílán z několika satelitů, prostřednictvím kterých se dostává k divákům v Pobaltí a zemích SNS, ve východní a západní Evropě, na Blízkém východě a také v USA a Kanadě. Nabídka TVCi se skládá ze zpravodajství a analýz, dětských a hudebních pořadů, populárně-vědeckých a publicistických pořadů, zábavy a sportu. Kanál vysílá také seriály a filmy ze sovětského období i současnou produkci.

Skupina BITE je přední telekomunikační a mediální skupinou v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Skupina nabízí mobilní služby, mediální služby, pevné širokopásmové služby a placenou televizi. Byla založena v roce 2005 a tvoří ji společnosti BITE Lietuva, BITE Latvija, TV3 Group, Baltcom LV a další dceřiné společnosti. Skupinu ovládá americká soukromá investiční společnost Providence Equity Partners LLC, která se zaměřuje na investice v oblasti médií, komunikací, vzdělávání a informací. Sídlo skupiny BITE se nachází ve Vilniusu v Litvě.

technické parametry - TVCi:

• Astra 4A (4,8°E), freq. 11,938 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, CA Videoguard

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články