Quantcast

TV Prima: Poplatek za programy je vyšší do pěti korun

| redakce | tisk

Společnost O2 Czech republic by měla nejpozději k 1.3.2022 ukončit šíření všech programů společnosti FTV Prima, která provozuje komerční stanice pod značkou Prima. Podle vyjádření FTV Prima nemá v tuto chvíli operátor platný kontrakt.

"Společnost O2 Czech Republic tak v tuto chvíli vysílá pořady skupiny Prima bez platného kontraktu. A proto jsme ji vyzvali, aby s námi smlouvu uzavřela, nebo přestala naše kanály neoprávněně šířit. Bohužel smlouvu uzavřenou nemáme, a z tohoto důvodu jsme nuceni nejpozději k 1. březnu ukončit distribuci svých pořadů do služby O2 TV, abychom nediskriminovali ostatní operátory, se kterými platnou dohodu uzavřenou již máme," uvedla ve svém prohlášení společnost FTV Prima.

"Společnost O2 Czech Republic uvádí veřejnost v omyl svým tvrzením, že navyšujeme poplatky o 2500 %. Za distribuci deseti lineárních kanálů a odloženou sledovanost požadujeme navýšení poplatku o nízké jednotky korun za jednu domácnost (méně než 5 Kč)," vysvětlila Prima.

Sídlo FTV Prima (foto: FTV Prima)
▲ Sídlo FTV Prima (foto: FTV Prima)

Od 1.3.2022 nebude možné na programech Primy v internetových platformách přetáčet reklamy.

"Nicméně, problém se společností O2 Czech Republic je někde jinde. Jak jsme již v minulosti uvedli, od 1. března přistupujeme k vypnutí funkcionality přetáčení reklamy (nikoli možnosti přetáčení pořadu) u zpětného zhlédnutí u všech operátorů. Společnost O2 Czech Republic je jediným subjektem na trhu, se kterým jsme se nedohodli. Ročně kvůli možnosti přeskakování reklamy přicházíme o stovky milionů korun, které potřebujeme zpětně investovat do výroby svých pořadů. Tato situace je pro nás coby komerční skupinu, která financuje celý svůj provoz dominantně z prodeje reklamy, nadále neúnosná a dlouhodobě se zhoršuje. Za peníze, o které ročně přicházíme, bychom byli schopni vyrobit dva nové seriály, jako je například Slunečná," vysvětlila společnost FTV Prima.

FTV Prima je k operátorům IPTV platforem vstřícná a nabídla jim možnost přeskočení reklamního bloku po 2,5 minutách reklamy.

"Jako vstřícný krok vůči IPTV operátorům jsme pro rok 2022 navrhli variantu, která umožňuje divákovi zhlédnout jen asi 2,5 minuty reklamy, což je zkrácení reklamního breaku na třetinu. Poté divák může daný reklamní blok přeskočit. Dle nových dohod operátorům předáváme přesnější data o začátcích svých pořadů. Divák tak již nebude ztrácet čas hledáním skutečného začátku programu. Věříme, že nové nastavení spolupráce s operátory přinese, i přes pár minut zařazené reklamy, větší komfort při sledování našich pořadů. Pokud diváci chtějí nadále sledovat oblíbené programy skupiny Prima bez reklam, mohou využít placenou službu iPrima Bez reklam. Tuto možnost jsme rovněž nabídli všem operátorům, kteří mohou tuto službu nabídnout svým zákazníkům," popsala FTV Prima.

Podle FTV Prima není O2 připravená na možnost blokování přetáčení reklam.

"Technická nepřipravenost vede O2 Czech Republic ke snaze vykoupit práva pro přeskakování reklamy za pro nás neakceptovatelnou cenu. O2 Czech Republic chce tak získat konkurenční výhodu vůči ostatním operátorům na trhu. Není schopna divákům nabídnout zkrácený reklamní break jako jednu z variant, kterou operátorům nabízíme. Překvapuje nás, že ani po třech letech upozorňování se společnost O2 nebyla schopna na tuto změnu připravit," uzavřela problematiku FTV Prima.

Reklama
Vybrané články