Quantcast

Dva postarší satelity Eutelsat Hot Bird ukončily šíření tv

| redakce | tisk

Eutelsat Hot Bird 13B a Eutelsat Hot Bird 13E, dva starší telekomunikační družice francouzského satelitního operátora Eutelsat, ukončily šíření veškerých televizních a rozhlasových programů a datových služeb.

Všechny vyjmenované služby byly v minulých dnech převedeny na nové satelity Eutelsat Hot Bird 13G a především nejnověji Eutelsat Hot Bird 13F.

Na pozici 13°E aktuálně dodávají své služby jen zmíněné dva satelity. Kmitočty (parametry) se většinou nezměnily. K úpravě parametrů došlo v minulých dnech jen u transpondéru na kmitočtu 12,520 GHz s vertikální polarizací.

Původní družice Eutelsat Hot Bird 13E a Eutelsat Hot Bird 13B budou přesunuty na jiné pozice, na kterých mohou dodávat služby jiným zákazníkům. Nové pozice nejsou známé.

Eutelsat Hot Bird 13B byl vynesen pod názvem Hot Bird 8 dne 5. srpna 2006 nosnou raketou Proton. Satelit je vybaven 64 transpondéry.

Eutelsat Hot Bird 13E vynesla raketa Ariane 5 dne 11. března 2006 pod názvem Eutelsat Hot Bird 7A. Družice 7 let sloužila jako Eutelsat 9A na pozici 9°E. Družice rovněž disponuje kapacitou 64 transpondérů.

zdroj: flysat.com + vl.info

Reklama
Vybrané články