Quantcast

TPS v kódu Viaccess 2

| Tisk

Začátek roku 2001 se vyvíjel pro hackery velice příznivě. Právě v této době byl prolomen kódovací systém Viaccess. Na tento okamžik čekala řada diváků v Evropě. Kódovací systém Viaccess byl a je atraktivní, neboť jej používá mnoho společností - mj. ViaSat, TPS, SRG a další.

Na jaře 2001 byly na internetu k dispozi aktuální klíče pro několik paketů. Počet se postupně zvyšoval.

Některé vysílací společnosti začaly měnit kódy programů pravidelně, jiné jen občas. Jsou i pakety, které klíče (kódy) od prolomení nezměnily. Mezi takové patří mj. i společnost TPS. Právě ta však začala v minulých dnech aktivně bojovat proti neoficiálnímu příjmu.

VIACCESS 2
Provozovatel paketu TPS v minulých týdnech začal divákům plošně vyměňovat originální přístupové karty. Oficiální předplatitelé obdrží nové karty, které mají být připraveny pro kódovací systém Viaccess 2.V těchto dnech testuje francouzský provozovatel pay-tv TPS i nový kódovací systém Viaccess 2. Ten je používán nejčastěji ve večerních hodinách (okolo 21.hodiny) u některých programů (většinou národní TV - TF1, France 2, France 3, Metropole 6 a další.).Podle zjištěných informací používá TPS při testech Viaccess 2 rozdílný ident a klíč 08...

Viaccess 2 je vylepšenou variantou kódovacího systému Viaccess a má v budoucnu zamezit neoficiálnímu příjmu programů v tomto systému.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články