Quantcast

Nové karty Czechlink

| Tisk

Problémy v distribuci a nedostatek karet na trhu. Nové a bezpečnější provedení karet Czechlink

V distribuci karet Czechlink, které slouží k umožnění příjmu ČT1, ČT2, Prima, TV3 a č. rozhlasových stanic, vznikly na podzim tohoto roku určité problémy, které přetrvávají dodnes. Na trhu nejsou karty vůbec, nebo je jich velice málo.

logo CzechLinkKde vznikl celý problém?
Přesné informace se získávají velice těžko, protože na přímou otázku neexistuje vždy přímá odpověď, pokud se vůbec nějaká odpověď získat dá. Zaryté mlčení všech zůčastněných je většinou zcela běžnou záležitostí.

Před nedávnem jsme vás informovali o určitých změnách i u distribuční společnosti karet Czechlink - Trade Technology a.s., která byla jednou z divizí UPC.Činnost Trade Technology a.s. však byla na podzim tohoto roku ukončena.

Distribuci karet Czechlink převzala nová společnost - Trade Technology s.r.o. Tato společnost již nepatří pod UPC, jedná se o novou firmu, založenou v únoru letošního roku.

Bohužel, nová společnost, i když se snaží vyhovět zákazníkům v rámci možností co nejlépe, zatím nestíhá plnit dodávky karet. Na našem trhu je letos díky zvýšení počtu prodaných digitálních přijímačů nebývale zvýšena také poptávka po kartách Czechlink. Obzvlášť v tomto předvánočním období je karet Czechlink stále akutní nedostatek.Nová společnost Trade Technology s.r.o. dodala na trh v minulých týdnech určité množství karet. Ty však nestačily pokrýt poptávku "vyhladovělého " trhu, navíc byla část dodávky karet spekulativně vykoupena určitými "takyobchodníky". Další dodávka karet, která by měla již zlepšit celou situaci, se dá očekávat až začátkem nového roku, podle dostupných informací odchází další zásilka karet od výrobce těsně před vánočními svátky.

Zajímavostí je nové provedení karet Czechlink. V nové dodávce se objevily čistě bílé karty, zatím bez jakéhokoliv loga, na rubu karty je pouze kontaktní telefon na servisní firmu a sériové číslo karty.

Podle našich informací se jedná o nové, vylepšené karty. Výrobce karet - Philips Holandsko, poskytl informace, že by nové provedení karet mělo být lépe chráněno proti zneužití či neautorizovaným úpravám.

Připomeňme, že kartu Czechlink může používat pouze občan ČR, který platí ČT koncesionářské poplatky a kartu využívá jen na území ČR. Výjimkou jsou jen zastupitelské úřady v zahraničí.Na Slovensko se karty dodávají pouze Asociaci kabelových společností pro použití v některých kabelových rozvodech.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články