TereBox T2

Galaxie Sport

| Tisk

Galaxie Sport

RTV Galaxie, provozovatel metropolitní terestricky šířené metropolitní televize TV3 v Praze a Hradci Králové, Martin Kindernay, informoval nedávno Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o změně názvu TV3 Praha a TV3 Hradec Králové o změně názvu na Galaxie Praha a Galaxie Hradec Králové. RRTV vzala změnu názvu stanic na vědomí. Martin Kindernay tedy může stanice přejmenovat na původní název TV Galaxie. Provozovatel RTV Galaxie, krok TV Galaxie, připravuje ještě jeden TV program - Galaxie SPORT.

Všichni příznivci sportovních přenosů v České republice ale i na Slovensku se mají nač těšit. 1.dubna se má v kabelových sítích a na satelitu objevit nový hudebně - sportovní program GALAXIE SPORT. Zkušební program budou moci diváci sledovat zřejmě již od března. Vše je v rukou RRTV, neboť Galaxie Sport nemá v současnosti registraci pro satelitní vysílání. A právě satelitní signál bude sloužit jako distribuční cesta pro kabelové sítě.

Galaxie Sport se má stát placenou televizí a od provozovatelů kabelové televize, kteří budou šířit program stanice v rozšířené nabídce, bude provozovatel stanice požadovat 8 až 9 Kč měsíčně za každého klienta. Zvažuje se i prodej individuálních přístupových karet pro příjem satelitního signálu, který bude kódován. Podle předběžných údajů se má cena za přístupovou kartu s ročním předplatným pohybovat okolo 2000Kč.

Galaxie Sport má kromě sportovních přenosů a záznamů přinášet i videoklipy, které budou uváděny v předělech mezi jednotlivými vstupy. Společnost Galaxie Sport bude v programu vysílat mezi jednotlivými pořady i reklamní bloky.

Cíle provozovatele je získat 400 - 450 tisíc abonentů v ČR a na Slovensku. Zvažuje se i vstup do placené nabídky UPC Direct.

Kde bude vysílat GALAXIE SPORT:

satelit: EUTELSAT W1 10E (později W2 16W)
vysílací kmitočet: 14.202,375 MHz
přijímací kmitočet: 12.702,375 MHz
symbol rate: 2.963 Ms
korekce viterbi: 3/4


kodování: IRDETO

Zpracováno podle www.radiotv.cz
Podrobné a další informace můžete získat na této adrese:
http://www.radia.cz/text/text.phtml?id=922&from=musi

Parabola.cz
19.02.2002


Doporučené odkazy:
http://www.radia.cz/text/text.phtml?id=922&from=musi

Vybrané články