Místo pro Vaši reklamu

Digi TV plánuje expanzi do Srbska

| Tisk

logoRumunská digitální satelitní placená televize Digi TV má v plánu další expanzi. Paket Digi TV, který aktuálně působí na rumunském, maďarském a slovenském trhu bude od září nabízet své DTH (direct to home) služby i pro diváky z České republiky. Expanze tím ale zdaleka nekončí. Digi TV chce vstoupit na další trh - srbský. Vyplývá to z neoficiálních rumunských stránek Digi TV, které uvádějí Srbsko jako další zemi, kde bude platforma dodávat služby svým klientům. Server parabola.cz na novinku upozornil King.

O možné expanzi na srbský trh se již delší dobu spekuluje. Platforma to na tomto trhu ale nebude mít jednoduché. O zákazníky bude bojovat se 2 stávajícími pakety - See More SAT channel a Total TV.

See More SAT channel se vysílá na satelitech Hot Bird 13°E v kódovacím systému Viaccess PC 2.5. Nabídka obsahuje stanice HBO, Hallmark, Romantica, Jetix, Eurosport, Eurosport 2, Reality TV, National Geographic Channel a Hustler TV. Paket See More má již přes 25 tisíc abonentů.

Paket Total TV se vysílá na satelitu Eutelsat W2 (16°E) přináší atraktivnější a především bohatší programovou nabídku - mj. kanály vysílací skupiny Viasat - TV1000 Balkan, Viasat History, Viasat Explorer, lokální programové verze kanálů Film+, Sport Klub, HBO a dále stanice jako MTV Adria, Eurosport, BBC Prime, Motors TV či Discovery Channel. Paket obsahuje i dva kanály národní televize RTS - RTS1 a RTS2 a několik dalších místních stanic. Paket Total TV je kódován systémem NDS Videoguard. Provozovatelem tohoto paketu je kabelový operátor SBB, který nedávno zahájil spolupráci s bulharskou pay-tv ITV Partner. Cílem je zajistit abonentům větší počet programů při zachování stávajícího počtu pronajatých programů pomocí využití simulcryptu - programy jsou kódovány několika systémy pro potřeby jednotlivých operátorů.

Na stejný satelit (Eutelsat W2) se ze satelitu Sirius 2 (5°E) přesouvá i konkurenční rumunská platforma Max TV, která může na této pozici zahájit spolupráci se srbskou Total TV i ITV Partner ohledně využívání simulcryptu z důvodu lepšího využití kmitočtového pásma. Paket Max TV je kódován v systémech Conax, Viaccess PC 2.5 a 2.6.Paket Digi TV se aktuálně vysílá na osmi transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W). Signál je kódován systémem Nagravision 2 CAS 6. Pro příjem je zapotřebí set top box operátora (v nabídce jsou Humax DIGI+ a Hyundai). Příjem paketu Digi TV na jiných set top boxech s dekodérem Nagravision není možný. Dekódovací karta s přijímačem je spárovaná.

Platforma Digi TV je nejrychleji rostoucí placenou televizí v Evropě. Digi TV má v Maďasku již přes 120 tisíc abonentů a na Slovensku přes 26 tisíc klientů. Velký zájem o Digi TV se očekává i v České republice. Firma Digi Czech republic již včera aktivovala bezplatnou telefonní linku, kde přijímá telef. objednávky předplatného v pořadí již druhé placené televize na území České republiky.

Martin Vyleťal

Vybrané články