Quantcast

Novinky v dekódování a příjmu pay-tv (9.)

| Tisk

Novinky v dekódování a příjmu pay-tv (9.)

Poslední dny byly opět velmi bohaté na dekódování a příjem placené televize. Zde je výběr těch nejzajímavějších událostí:

* TELE+ DIGITALE I V CA CRYPTOWORKS
V souvislosti s fúzí dvou největších polských digitálních platforem Cyfra+ s Wizja TV a přesunem paketu Nowa Cyfra+ na satelity Hot Bird (pozice 13E) se změny projevily i u italského provozovatele pay-tv TELE+ DIGITALE. Ten začal kódovat programy TV5 Europe, CNN International (Europe), BBC World a CNBC Europe na kmitočtu 12054 GHz, polarizace horizontální (SR 27500, FEC 3/4) vedle kódovacích systémů Seca/ Mediaguard a VideoGuard i v CryptoWorks a umožnil tak abonentům nové polské platformy Nowa Cyfra+ příjem zmíněných programů. Provozovatel tak dokončil rozsáhlé připojování programů i do kódu CryptoWorks, což je nutností pro příjem signálů i na přijímačích Philips, které využívají abonenti Wizja TV.

* EUROSPORT
I u paketu EUROSPORT-MULTIPLEX (satelit Hot Bird 5, kmitočet 12,558 GHz, polarizace vertikální, SR 27500, FEC 3/4) došlo k 'zapojení' dalšího kódovacího systému. Vedle kódovacích systémů Seca/ Mediaguard, Irdeto2, Viaccess1, Viaccess2 nově kóduje provozovatel program EUROSPORT také v CryptoWorks. I tento krok umožní příjem programu EUROSPORT divákům paketu Nowa Cyfra+ na přijímačích Philips.

* KÓD TV GALAXIE PROLOMEN
Česká sportovně-hudební televize Galaxie, kterou nalezneme od 1.3.2002 na satelitu Eutelsat W1 (10E), na kmitočtu 12,703 GHz, polarizace horizontální, SR 2963, FEC 3/4, moc radosti divákům digitální satelitní televize nepřinesla. Provozovatel TV Galaxie totiž 8.3. zakódoval svůj satelitní signál v kódu Irdeto1. Vzhledem k použitému 'staršímu' systému Irdeto bylo jen otázkou času, kdy bude kód prolomen. Dnes skutečně hackeři ohlásili prolomení i tohoto kódu. Připomeňme, že ostrý start nového programu Galaxie Sport je naplánován, pokud RRTV zaregistruje včas společnost RTV Galaxie, na začátek dubna 2002.

* NOVÝ MULTIDEC


Na závěr si Vás dovolujeme upozornit na novou verzi programu MultiDec 8.1B. Tento velmi zdařilý software umí dekódovat zakódované satelitní programy. V posledních verzích byl program rozšířen i o dekódování digitálních satelitních programů v kódovacích systémech Irdeto, BetaCrypt, Seca/ Mediaguard a Viaccess. K dekódování není třeba CAM ani přístupová karta! Nově MultiDec podporuje i DVB-C (kabelové digitální vysílání).
Aktuální verzi programu naleznete na stránkách Parabola.cz v rubrice DOWNLOAD.


Parabola.cz

Reklama
Vybrané články