Quantcast

UPC a SAT Plus zahajují pravidelné televizní 3D vysílání

| Tisk

logo Televizní stanice HD+, exkluzivně dostupná pouze v televizní síti UPC, ode dneška zahajuje pravidelné vysílání pořadů ve formátu 3D. Diváci mohou v tomto formátu sledovat nejen pořady výrobců 3D televizorů, 3D filmy o filmu, ale především originální českou produkci. Diváci ho mohou sledovat pravidelně od 11:30 hod, 18:30 hod a 00:30 hod.

3D vysílání na HD+ se opírá o dvě technologická řešení. První je určeno majitelům 3D televizorů se speciálními 3D brýlemi. Druhý typ vysílání pak mohou sledovat i ti zákazníci UPC, kteří nemají 3D televizor. Postačí jim totiž pouze brýle s červeným a zeleným filtrem.Diváci jsou vždy před začátkem 3D vysílání upozorněni, o jaký typ 3D pořadu se jedná a co si jeho sledování vyžaduje.

HD+ je prvním televizním programem v České republice, který přináší 3D vysílání bez dalších omezení. Zatímco ostatní projekty 3D vysílání jsou určeny pouze pro prezentační účely, nebo pro zákazníky s novými TV přijímači určité značky, vysílání v síti UPC představuje zásadní posun směrem k plošné dostupnosti fenoménu zvaného 3D. UPC ho může nabídnout více než 1,1 mil. českých domácností v dosahu své sítě a přímo si ho již dnes může naladit téměř 400 000 českých domácností“, konstatuje v této souvislosti Václav Bartoň, generální ředitel UPC

Radomír Kaňok, jednatel společnosti SAT Plus pak dodává: „SAT Plus je pyšný na to, že ve spolupráci s UPC může nabídnout pravidelné 3D vysílání. 3D vysílání pak umožnila i skutečnost, že SAT Plus navazuje na své zkušenosti s produkcí pro 3D kina, při zpracovávání 3D materiálů pro studijní a vědecké účely a také na svou dlouhodobou roli významného dodavatele SD, HDTV, a nyní nově i ve 3D technologií pro nízkorozpočtová televizní studia a televize.

HD+, provozovaný firmou SAT Plus, nabízí především pořady a dokumenty o cestování a zajímavosti a novinky a trendy z oblasti cestovního ruchu. V neposlední řadě se pak věnuje i technologickým novinkám (nejen) z oblasti HD, které dokumentuje na zajímavých pořadech, jako jsou např. koncerty a další kulturní události. Jako první v ČR pak nyní nabízí pravidelné vysílání ve 3D, založené na vlastní produkci. Stanice HD+ je zařazena ve všech programových nabídkách digitální televize UPC, a to nejen v HD, ale i ve standardní digitální (SD) verzi. Vysílá 24 hodin denně, plně v češtině.František Malina
Ředitel PR a tiskový mluvčí UPC ČR

Radomír Kaňok
jednatel SAT Plus, s.r.o

Reklama
Vybrané články