Quantcast

Slovak Link zahájil pravidelné vysílání

| Tisk

Slovenští diváci se dnes konečně dočkali svého digitálního paketu. Multiplex slovenských televizních a rozhlasových programů nese název SLOVAK LINK a již od počátku (26.6.2002) obsahoval jeden test TV kanál. Začátkem srpna byl paket rozšířen o nekódované programy slovenského veřejno-právního rozhlasu SRo1 - Rádio Slovensko, SRo2 - Rádio Děvín, SRo3 - Rock FM Rádio. V paketu jsou dále vysílány i soukromé stanice TWIST, OKEY a FUN. Signál těchto rádií je zakódován systémem CryptoWork, který používá mj. i paket Czech Link.

Dnes se v paketu Slovak Link vynořila Televízia Markíza, která po přechodné době ukončí vysílání v paketu Czech Link, kde vysílala zkušebně 9 měsíců. Dále v paketu Slovak Link vysílá i druhý program slovenské veřejno-právní televize STV2. TV Markíza, stejně tak i STV2 jsou zabezpečeny proti neautorizovanému příjmu systémem CryptoWorks. V další fázi bude paket Slovak Link doplněn i o STV1. Výhledově se počítá i se stanicí Music Channel, která satelitní signál patrně využije jako distribuční cestu pro sadu terestrických vysílačů na Slovensku.V první fázi bude kódovaný signál uvedených stanic sloužit jako přenosová trasa na terestrické vysílače ST a.s., v další etapě bude satelitní signál uvolněn i pro kabelové rozvody. Nakonec bude satelitní signál uvolněn i pro individuální příjem ze satelitu. Ke příjmu bude zapotřebí digitální satelitní přijímač s integrovaným dekodérem CryptoWorks či receiver se sloty CI, do kterého se vloží modul CryptoWorks a do něj dekódovací karta Slovak Link. Ke příjmu programů Slovak Link postačí na Slovensku a v ČR parabolická anténa o průměru 70cm.

Slovak Link vysílá, stejně jako Czech Link, na satelitu EuroBird1, na pozici 28.5E, na kmitočtu 12,643 GHz, SR 27500, FEC 3/4.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články