Místo pro Vaši reklamu

Ka Sat zahájil komerční provoz. Nová generace Tooway v provozu

| Tisk

logo Francouzský satelitní operátor Eutelsat Communications dnes oznámil, že jeho nový datový satelit Ka Sat byl uveden do komerčního provozu. Jedná se o vysokovýkonný satelit, který poskytne novou generaci broadbandové služby Tooway.

Ka Sat je vysokokapacitní plně Ka pásmový satelit, kombinující satelitní a pozemní infrastrukturu, otevírá novou kapitolu na trhu pro satelitní IP služby. Jako výkonná nová platforma pro poskytování rozsáhlé šířky pásma k uživatelům mimo dosah pozemních sítí, může přinést rentabilní a konkurenceschopné řešení, které přispěje k budování digitálního hospodářství v celé Evropě a Středomoří.

"Uvedení satelitu Ka Sat do provozu se světově nejsilnějším spot beamem otevíráme novou stránku v cenově dostupném a okamžitě dostupném řešením pro IP a místa Evropy v čele s vysokokapacitní satelitní technologií, které slouží k rychlému širokopásmovému připojení. Těšíme se na spolupráci s našimi partnery, službami a technologiemi, které mají obrovský potenciál této nové panevropské bezdrátové infrastruktury," uvedl Michel de Rosen, CEO Eutelsatu při uvedení Ka Satu do provozu.

Nová generace systému Tooway již funguje na satelitu Ka Sat a umožňuje dnes od Dublinu po Athény cenově dostupné řešení broadbandového připojení bez ohledu na jejich lokalitu. Podle evropské broadbandové mapy (členské státy EU, Albánie, Makedonie, Černá Hora, Srbsko) je nejméně 13 milionů domácností mimo dosah ADSL, až 17 milionů domácností má přístup k internetu o rychlosti nižší než 2 Mbit/s.

Satelitní Tooway poskytuje sesterská společnost Eutelsatu Skylogic. Rychlost downloadu může dosáhnout až 10 Mbit/s a upload 4 Mbit/s. Zařízení se skládá z malé satelitní antény o průměru 77 cm a elegantního modemu, který se připojí k PC nebo MAC přes ethernetové rozhraní. Zákazníci si mohou zvolit profesionální instalaci nebo zařízení zprovoznit sami. Satelit Ka Sat pracuje na orbitální pozici 9 stupňů východně. Systém Tooway je možné použít pro Voice over IP a IPTV. S duálním feedem (Ku a Ka) je možné sledovat DTH služby (TV a rozhlasové vysílání) ze sousedního satelitu Eutelsatu.


obrázek

Skylogic nyní nabízí Tooway ve čtyřech standardizovaných třídách s rychlostí a objemy přizpůsobené potřebám uživatelů. Od občasného využívání internetu po intenzivní práci služby. Ceny a zařízení Tooway jsou prodávány koncovým klientům prostřednictvím distributorů. Ceny začínají od 1 eura denně. Více informací o distribuční síti získá zájemce na stránkách www.tooway.com.

Ka Sat bude reagovat na profesní požadavky na větší šířku pásma a/nebo vyšší kvalitu služeb pro aplikace, včetně privátních sítí, přístupu k širokopásmovému připojení pro firmy, instituce, back-up a vzdálený monitoring (SCADA). Pro tyto druhy použití může terminál Tooway poskytnout rychlost až 40 Mbit/s pro downstream a 10 Mbit/s pro upstream. Pokročilý systém, který bude brzy k dispozici, zvýší rychlost až na 50 Mbit/s pro downstream a 20 Mbit/s pro upstream.

Ka Sat je vysocekapacitní satelit pracující v Ka pásmu, který otevírá také možnosti pro levnou satelitní distribuci zpravodajských příspěvků, včetně HD, pomocí lehké, snadno přepravitelné uplinkové antény napojené na základní modem Tooway. TV vysílání a zpravodajské příspěvky bude možné automaticky naplánovat a rezervovat satelitní kapacitu podle plánu. Vysílatelé a poskytovatelé video obsahu budou moci také přes spotbeamy dodávat obsah v jednom nebo více svazků k regionálním a lokálním stanicím a korporátním TV sítím.

Družici Ka Sat pro Eutelsat zhotovila společnost Astrium. Jedná se o novou generaci multisvazkového vysocekapacitního satelitu. Jeho revoluční koncept je založen na 82 úzkých sporbeamech připojených na 10 pozemních stanic. Tato konfigurace kmitočtů, které jsou opakovaně použity 20x umožňují celkovou kapacitu vyšší než 70 Gbit/s. Pozemní síť využívá technologii Viasat SurfBeam 2, moderní verzi technologii, kterou již využívá 500 tisíc satelitních domácností v Severní Americe. Kombinace Ka Sat a SurfBeam 2 umožní poskytnout připojení k internetu o rychlostech srovnatelnými s ADSL pro více než 1 milion domácností v Evropě a velké části Středomoří.

nabízené rychlosti:

služba: Tooway 6
max downlink: 6 Mbit/s
max uplink: 1 Mbit/s

služba: Tooway 8
max downlink: 8 Mbit/s
max uplink: 2 Mbit/sslužba: Tooway 10
max downlink: 10 Mbit/s
max uplink: 2 Mbit/s

služba: Tooway 10+
max downlink: 10 Mbit/s
max uplink: 4 Mbit/s

redakce

Vybrané články