Quantcast

Skylink: Nat Geo HD s českou audio stopu

| Tisk

logo Dokumentární kanál ve vysokém rozlišení obrazu Nat Geo HD již brzy začne mluvit česky! Bulharský satelitní provider Satellite BG připojil do svého DVB-S2 multiplexu k programu Nag Geo HD audio track v MPEG. Podle označení půjde o vysílání v češtině. Momentálně na této pozici se vysílá zvukový doprovod stanice v angličtině, nicméně první pořady v češtině by se zde měly objevit během dne. Česká verze Nat Geo HD totiž odstartovala v minulých dnech - 26.8.2011. Lokalizovaný obsah se bude na Nat Geo HD postupně rozšiřovat.

Nat Geo HD je z transpondéru Satellite BG poskytován abonentům satelitní služby Skylink. Klienti si musí nastavit správnou programovou pozici pojmenovanou "Nat Geo HD CZ". Ta je totiž určena pro český a slovenský trh.

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,207 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
CA systémy / karty: Conax, CryptoWorks (Satellite BG), Irdeto, "ICE" (Skylink)Nat Geo HD byl doposud klientům poskytován v anglickém a ruském jazyce.

Nat Geo HD přináší dokumenty o různých oblastech poznání: vědu a techniku, historii, archeologii a tajemství přírody. Kanál vysílá 24 hodiny denně 7 dní v týdnu.

redakce

Reklama
Vybrané články