Quantcast

CS Link, Skylink: Nova Sport skončila na staré frekvenci

| Tisk

logo Placený sportovní kanál Nova Sport ukončil svoji distribuci na starém kmitočtu satelitu Astra 3B (23,5°E). Abonenti stanice byli na změnu parametrů upozorňovány prostřednictvím elektronického programového průvodce (EPG), změnou názvu programové pozice na "Nova Sport preladte" a nakonec i rotující textovou informací, která se objevovala přímo v signálu na starém kmitočtu. Nyní je na její pozici černá obrazovka s rotující textovou informací.

Nefunguje-li Vám nyní Nova Sport a veškerá upozornění jste nezaregistrovali, musíte provést nové vyhledávání se zadáním nové frekvence, polarizace a FEC. Tyto základní údaje se mění.

Nova Sport oficiálně od 1.9.2011 vysílá prostřednictvím služeb společnosti Media Broadcast. Z kapacity, kterou již využívá Česká televize pro svůj program ve vysokém rozlišení ČT HD. Takže se nejedná o zbrusu nový kmitočet.

staré technické parametry Nova Sport, kde bylo vysílání Nova Sport ukončeno:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,070 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK

NOVÉ technické parametry Nova Sport:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,973 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 5/6


norma: DVB-S
modulace: QPSK
service ID: 14071
video PID: 7110
audio PID: 7120 česky, 7121 originální
CA systémy: Irdeto, CryptoWorks, Conax

Nova Sport je z nové frekvence dostupná pro klienty platforem CS Link a Skylink a také kabelové a satelitní operátory, kteří využívají tento signál k šíření do svých sítí.

redakce

Reklama
Vybrané články