Quantcast

Praha TV získala licenci a zahajuje vysílání

| Tisk

logo Společnost PRAHA TV s.r.o. dnes získala od českého regulátora médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) licenci pro digitální terestrické vysílání. Licence umožňuje spustit vysílání již dnes. Na českém mediálním trhu zažíváme bleskový start nové stanice ihned po získání příslušné licence.

Praha TV zahájí vysílání dnes - tedy v úterý 1.7.2014 v 18:00 hodin. Nová stanice chce vstávat a usínat s hlavním městem České republiky. Nová zpravodajská televize vysílá dvacet čtyři hodiny denně, sedm dní v týdnu. Každou celou hodinu nabízí desetiminutový zpravodajský přehled Zprávy z Prahy, po němž následuje zpravodajský Magazín, opět desetiminutový pořad, zaměřený na jednotlivé městské části, které s Praha TV spolupracují.

Nechybí ani zprávy o počasí. Nejaktuálnější a nejdůležitější informace jsou zveřejňovány nepřetržitě: formou informační lišty ve spodní části obrazu. Ústřední zpravodajský program je doplňován kvalitními dokumentárními filmy s tématikou historie, cestování, války a filmu. Do programové nabídky postupně přibudou další zpravodajské relace, jako aktuální dopravní informace, důležitá oznámení pražských úřadů a institucí, nabídka volných pracovních míst a podobně.


obrázek

Cílem Praha TV je, aby každý obyvatel Prahy a okolí věděl, že když si kdykoliv během dne pustí tuto stanici, najde tam uceleně a přehledně všechny informace, které k životu v metropoli potřebuje, či informace, které mu jej usnadní a zpříjemní. Spolu se startem vysílání bude spuštěn rovněž web, kde budou vedle živého vysílání k dispozici přehledné archivy odvysílaných zpravodajských pořadů a popisy jednotlivých reportáží. Praha tak na adrese www.prahatv.eu získá nový kvalitní zpravodajský portál,“ upozorňuje Přemysl Svora, ředitel Praha TV a doplňuje: „Praha TV má rovněž zřízen profil na Facebooku a od první minuty nabízí i elektronického programového průvodce.“

Podle Přemysla Svory bude Praha TV maximálně využívat synergických efektů, které vnášejí její spoluvlastníci Polar televize Ostrava a Československá filmová společnost. „Spojenectví silných a zkušených hráčů je tou nejlepší zárukou stability a kvality obsahu TV Praha a perspektivy jejího dlouhodobého působení,“ uvádí doslova Svora.

Praha TV vysílá na 46. kanále (674 MHz), šířeném z lokalit Strahov, Ládví a Zelený pruh, kde nahrazuje Metropol TV, která své vysílání ukončila 30 června. Šíření televizního signálu zabezpečuje společnost Prague Digital TV (PDTV), provozovatel regionálního multiplexu 4.

technické parametry:

vysílací síť: Regionální síť 4 (RS4)
provozovatel: Prague Digital TV (PDTV)
vysílače: Praha - Strahov, Ládví, Zelený pruh
vysílací kanál: 46 (674 MHz)
pokrytí: Praha a částečně střední Čechy

multiplex RS4 obsahuje nyní tyto programy:

- Praha TV


- Noe TV
- KINOSVĚT
- Retro Music TV
- regionalnitelevize.cz
- FAJNROCK TV
- TV Regina
- Harmonie TV
- Rádio Dechovka

redakce

Reklama
Vybrané články