TereBox T2

Antik Sat odstartuje 31.3.2015, nejnižší balíček bude za 0,99 eur

| Tisk

logo Největší regionální poskytovatel telekomunikačních služeb ANTIK Telecom spustí svoji hybridní satelitní platformu na konci příštího měsíce. V nabídce budou SD a HD programy.

Start Antik Sat se již blíží. Od 31.3.2015 bude společnost ANTIK Telecom nabízet komerční služby své hybridní televize, bezplatné testovací vysílání začne fungovat již v nejbližších dnech na satelitu Eutelsat 16A (16°E). Technické testy prvních SD a HD programů se zde již objevily na konci minulého týdne. Všechny testy jsou ale opatřeny systémem podmíněného přístupu Conax.

Nejnižší balíček "Vstupný balík" bude obsahovat minimálně 18 programů, včetně archívu za 0,99 eur. Operátor očekává, že nejvíce klientů získá Rodinný balík, který bude stát 8,80 eur měsíčně a poskytne více než 50 programů.

Vedle programů v HD rozlišení bude společnost poskytovat i televizní archív, mobilní televizi a další interaktivní služby.

"Veríme, že divákov ktorých sa dotýka aktuálne zvýšenie cien konkurencie poteší cena Vstupného balíka 0,99 eur alebo bohatého Rodinného balíka 8,80 eur mesačne," uvedl Igor Kolla, generální ředitel ANTIK Telecom.


obrázek

Mapa: Footprint Eutelsat 16A (dříve Eutelsat W3C), svazek Europe B s vynikajícím pokrytím střední Evropy

Služba Antiku bude určena i stávajícím klientům bezdrátového internetu v rodinných domech, kteří ji získají jako součást balíku triple-play bezplatně - v rámci placení současného paušálu.

ANTIK Telecom bude svoji satelitní službu poskytovat v DVB-S2 multiplexech na satelitu Eutelsat 16A (16°E), tedy několik stupňů od oblíbené evropské pozice 19,2°E. To umožní klientům operátora využívat placené služby Antiku a zároveň sledovat bezplatnou nabídku programů ze satelitů Astra a Eutelsat při minimálních nákladech na nové zařízení.

SD programy se budou vysílat s datovým tokem 2 Mbit/s, HD stanic v 6 Mbit/s.Vedle satelitních programů jsou v této službě zahrnuté i desítky TV stanic přes internet, rozsáhlý TV archív, nahrávání, internet v TV, mediální přehrávač a další služby známé již klientům ANTIK SmartTVBoxu.

Programy bude možné sledovat na standardním satelitním set top boxu a také i se samostatnou kartou přes přístupový modul.

Testovací provoz do zahájení komerčního provozu bude nabízet řadu programů nekódovaně a bude je možné přechodně sledovat bez dekódovací karty.

Distribuci přijímacího zařízení bude probíhat po celém území Slovenska přes velké prodejní sítě, nezávislé prodejce a internet.

redakce

Vybrané články