Quantcast
Konference Radiokomunikace

Novinky freeSAT: Vánoční audio kanál, Animal Planet HD na novém TP

| Tisk

logo Do nabídky satelitní DTH platformy freeSAT v Česku a na Slovensku byl zařazen vánoční audio kanál Christmas z kolekce programů Stingray Music. Vedle programové novinky bylo zahájeno šíření programu Animal Planet HD na nové kapacitě. Změny se týkají nejen platformy freeSAT ale rovněž i UPC Direct (Maďarsko) a Focus Sat (Rumunsko).

Balíček tématických audio programů Stingray Music rozšířil operátor o dočasný audio program Christmas. Jak již název napovídá, audio stanice se zaměřuje na vánoční písničky a hity, které souvisejí s nejkrásnějším obdobím v roce.

Připomeňme, že Stingray Music je kolekce tématických audio kanálů bez mluveného slova a reklam. Operátor nabízí vybraný balíček žánrových hudebních stanic. Cílem je, aby si každý posluchač vybral alespoň jednu stanici pro pravidelných či příležitostný poslech.

technické parametry - Christmas (součást audio nabídky Stingray Music):

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 12,034 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Christmas
service ID: 30522
video PID: 1151
audio PID: 1165
CA systémy: CryptoWorks, Irdeto, Conax, Nagra MA (Nagravision)


obrázek

Druhá novinka freeSATu se týká přesunu dokumentárního programu Animal Planet HD na novou kapacitu. Důvodem k přesunu programu na jiný transpondér je optimalizace vysílací kapacity na pozici 0,8°W/1°W.

Animal Planet HD distribuuje Teleno Satellite Broadcasting (TSBc). Signál využívají nejenom DTH platformy společnosti UPC DTH ale také zákazníci Canal Digital (severní Evropa).

Kanál Animal Planet HD se překvapivě přesouvá do DVB-S multiplexu a vše nasvědčuje tomu, že na původním kmitočtu 11,785 GHz proběhnou další změny v distribuci programů - většina stanic se již objevila na jiných kapacitách družic Thor 5 a Thor 6.

technické parametry - Animal Planet HD:

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 12,418 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8


norma: DVB-S
modulace: QPSK

Animal Planet HD
service ID: 17017
video PID: 1193
audio PID: 3189 (anglicky), 4271 (maďarsky), 4283 (česky)
CA systémy: CryptoWorks, Irdeto, Conax, Nagra MA (Nagravision)

redakce

Reklama
Vybrané články