TereBox T2

Nová Digi TV CZ: Všechny programy skupiny Nova nyní v HD rozlišení

| Tisk

logo Společnost DIGI CZ začala dnes, 2. října 2018, nabízet všechny programy televizní skupiny Nova ve vysokém rozlišení. Nově zákazníci satelitní televize Nová Digi TV CZ mohou sledovat Nova 2 HD, Nova Cinema HD, Nova Action HD a Nova Gold HD. Vedle těchto programů klienti internetové televize i programy Kino Barrandov HD, Barrandov Plus HD a Film Europe HD, které byly přidány do nabídky v minulém týdnu.

Od úterý 2. října vysílá televizní operátor DIGI TV všechny televizní kanály skupiny Nova v HD rozlišení. Kromě stanic Nova HD, Nova Sport 1 HD a Nova Sport 2 HD tak mohou zákazníci DIGI TV sledovat ve vyšší kvalitě také stanice Nova 2, Nova Cinema, Nova Gold a Nova Action. Zvýšení kvality vysílání se týká jak zákazníků satelitní DIGI TV, tak televize přes internet. Již od čtvrtka 27. září navíc mohou zákazníci televize přes internet nově sledovat v HD rozlišení kanály Kino Barrandov HD, Barrandov Plus HD a Film Europe HD.

Stanice skupiny Nova jsou velmi sledované a oblíbené, jsme proto rádi, že je můžeme našim zákazníkům všechny nabídnout v HD kvalitě. Na navyšování počtu kanálů v HD rozlišení průběžně pracujeme, naším cílem je dosáhnout co největší kvality vysílání, a tedy i co nejlepšího zážitku ze sledování naší televize,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI CZ, a doplňuje: „Zejména zákazníci naší televize přes internet mají již dnes více než polovinu kanálů v HD rozlišení.“

Všechny kanály skupiny Nova, které se od úterý 2. října začaly vysílat v HD kvalitě, jsou v ZÁKLADNÍM programovém balíčku. Stejně tak jsou uživatelům televize přes internet již v ZÁKLADNÍM balíčku k dispozici stanice Kino Barrandov HD, Barrandov Plus HD. Stanice Film Europe HD je v doplňkovém balíčku EXTRA a samozřejmě též v kompletní nabídce DIGI TV. Zákazníkům televize přes internet se změny provedly automaticky, kanál v HD rozlišení vidí na stejné pozici, kde dosud sledovali jeho verzi v nižším rozlišení. Stejně se změna automaticky provedla uživatelům satelitní DIGI TV se set-top boxem KAON. Pokud se tak nestalo, stačí set-top box restartovat.

Zákazníci s modulem v televizoru nebo set top boxu si musí programy doladit ručně zadáním níže uvedených parametrů.

technické parametry

satelit: Thor 7 (0,8°W)
frekvence: 12,169 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Nova 2 HD
service ID: 3025
video PID: 2502 (MPEG-4/HD)
audio PID: 2503 (MPEG)
CA systém: Nagra MA (CAID 1882)

Nova Action HD
service ID: 3021
video PID: 2102 (MPEG-4/HD)
audio PID: 2103 (MPEG)
CA systém: Nagra MA (CAID 1882)

Nova Gold HD
service ID: 3023
video PID: 2302 (MPEG-4/HD)
audio PID: 2303 (MPEG)
CA systém: Nagra MA (CAID 1882)

technické parametry

satelit: Intelsat 10-02 (1°W)
frekvence: 12,687 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28800
FEC: 3/5


norma: DVB-S2
modulace: QPSK

Nova Cinema HD
service ID: 7017
video PID: 1702 (MPEG-4/HD)
audio PID: 1703 (MPEG)
CA systém: Nagra MA (CAID 1882)

redakce

Vybrané články