Quantcast

FilmBox nově v HD rozlišení a s českými a světovými hity

| Tisk

logo Od dubna nabízí filmový kanál FilmBox světové filmové hity a další hollywoodskou a evropskou produkci. Od května se navíc rozšíří o českou tvorbu. Stanice je pro televizní platformy nově dostupná ve vysokém rozlišení (HDTV).

Kanál FilmBox je součástí základní nabídky několika televizních platforem, což z něj dělá nejdostupnější kanál v České republice i na Slovensku. „Mnoho diváků již má přístup k našemu kanálu. Nyní jeho programovou skladbu rozšiřujeme o řadu nových titulů a nabízíme jej ve vyšší kvalitě obrazu. Tyto změny z něj mají udělat jeden z nejsledovanějších kanálů na českém trhu,“ vysvětluje Tamás Fülöp, výkonný ředitel pro region CEE ve společnosti SPI International / FILMBOX.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Na Filmbox bude i hororová parodie Scary Movie (foto: SPI/Filmbox)

Kanál FilmBox si diváci oblíbili pro jeho širokou nabídku hollywoodských blockbusterů, toho nejlepšího z evropské kinematografie i filmových lahůdek z dalších koutů světa. Nyní však globální mediální společnost SPI International / FILMBOX rozšiřuje programovou paletu kanálu o československou filmovou klasiku. Od května tak FilmBox odvysílá legendární komedie, jako Adéla ještě nevečeřela, Ať žijí duchové, Postřižiny nebo Hoří, má panenko, stejně jako působivá dramata Dobří holubi se vracejí, Všichni dobří rodáci či Spalovač mrtvol. Z československé nové vlny konce šedesátých let FilmBox uvede i další nezapomenutelné snímky jako Skřivánci na niti, Obchod na korze, Adelheid, Rozmarné léto nebo Ostře sledované vlaky.

Mezi stovkami filmových titulů z hollywoodské produkce se na FilmBox mimo jiné objeví vybrané hity studií Miramax a Paramount Pictures. V rámci nové licenční smlouvy uvede FilmBox kultovní snímky režiséra Quentina Tarantina, oba díly trháků Kill Bill, Kill Bill 2 či gangsterky Pulp Fiction a Jackie Brown. Filmoví fajnšmekři se mohou těšit i na exploitační horor Od soumraku do úsvitu, který podle Tarantinova scénáře natočil jeho parťák Robert Rodriguez.
obrázek

▲ Obr č. 2 - Na Filmbox bude i česká klasika, včetně snímku Adéla ještě nevečeřela (foto: SPI/Filmbox)

Na základě nové smlouvy s Kino Polska TV S.A., dceřinnou společností SPI International, letos na obrazovky kanálu FilmBox přichází také hollywoodská klasika jako Bouřlivé dny s Tomem Cruisem a Nicole Kidman, Hellboy dvojnásobně oscarového vizionáře Guillerma Del Torro, Terminál v režii Stephena Spielberga s Tomem Hanksem a Catherine Zeta-Jones v hlavních rolích, Talentovaný pan Ripley v podání Matta Damona či oscarové snímky Frida, Návrat do Cold Mountain a Americká krása.

Mezi další snímky, které letos přicházejí na obrazovky FilmBox, patří také oblíbené komedie, jako jsou první tři filmy série Scary Movie, obě dobrodružství zvířecího detektiva Ace Ventury nebo Starsky & Hutch s Benem Stillerem, Owenem Wilsonem a Snoop Doggem. Z hollywoodských blockbusterů uvede FilmBox mimo jiné drama Let Roberta Zemeckise s Denzelem Washingtonem v hlavní úloze anebo komedie Zoolander a Zoolander No. 2 s Benem Stillerem v hlavní roli i režisérském křesle.

Od dubna je FilmBox divákům dostupný také ve vysokém rozlišení obrazu (HD), tedy u operátorů, kteří HD verzi oblíbeného kanálu zařadili do svojí programové nabídky.

redakce

Reklama
Vybrané články