Quantcast

Towercom prodloužil smlouvu na kapacitu na družici Astra 3B

| Tisk

Společnost SES oznámila podpis víceletého prodloužení smlouvy se společností Towercom na slovenském trhu, které posiluje dlouhodobý vztah mezi oběma společnostmi. Na základě smlouvy, která vstoupí v platnost 1. ledna 2020, poskytne SES jeden transpondér na orbitální pozici 23,5° východně. Tato kapacita umožní společnosti Towercom agregovat obsah pro slovenský trh.

Towercom se už roky spoléhá na SES při distribuci balíčku 11 televizních kanálů včetně 8 stanic ve vysokém rozlišení, mezi které patří slovenská veřejnoprávní televize a několik soukromých slovenských i českých televizních kanálů, stejně jako 33 rozhlasových stanic.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Diváci (foto: SES/Astra)

Jsme velmi rádi a hrdí, že se náš dlouhotrvající vztah s Towercomem na Slovensku právě potvrdil a prohloubil obnovením vzájemné smlouvy,“ říká Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionální ředitel pro CEE ve společnosti SES. „Současná dohoda dále posiluje pozici SES na vysoce konkurenčním slovenském trhu se silným podílem DTH na orbitální pozici 23,5° východně.“

Towercom je zákazníkem SES v České republice a na Slovensku již více než 10 let a využívá satelitní kapacitu pro slovenské vysílatele na orbitální pozici 23,5° východně. Z tohoto hlavního orbitálního slotu je Towercom součástí prémiového televizního uzlu, který slouží 37 milionům domácností v celé Evropě.

Těší nás, že s partnerem SES můžeme nadále poskytovat našim satelitním klientům vysoce profesionální a spolehlivé služby,“ říká Ivan Peschl, generální ředitel společnosti Towercom.SES je lídrem ve svém odvětví s celosvětovým dosahem více než 355 milionů televizních domácností či 1 miliardy lidí a prostřednictvím družic distribuuje více než 8 200 kanálů. Přes obchodní jednotku SES Video denně obsluhuje více než 525 kanálů a poskytuje více než 8 400 hodin online streamování videa, včetně více než 620 hodin prémiových sportovních a živě přenášených událostí.

redakce
parbola.cz

Reklama
Vybrané články