Quantcast

Klenot TV se satelitní i terestrickou licencí

| Tisk

Na českém televizní trhu se začínají rozšiřovat televizní stanice zaměřené na nakupování prostřednictvím televizní obrazovky. Po programech GALERIE TV a ABC TV chce v Česku a na Slovensku vysílat i stanice Klenot TV.

Zatímco v zahraničí teleshoppingové stanice zažily největší rozvoj před 10 až 20 lety, teprve nyní provozovatelé objevují český trh, kde ještě relativně nedávno nepůsobil žádný kanál tohoto žánru.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním 19. zasedání konaném 19. listopadu 2019 rozhodla o udělení licence společnosti Emporia Style s.r.o. pro terestrické a satelitní vysílání programu Klenot TV. Obě udělené licence platí 12 let. Klenot TV bude první ze tří teleshoppingových stanic, která bude vysílat přes satelit.Podle licenčních podmínek bude Klenot TV teleshoppingová a reklamní televize, která bude vysílat 24 hodiny denně v českém jazyce. Satelitní distribuce umožňuje poskytovat program na území České republiky a Slovenska. Proto regulátor informoval svůj protějšek na Slovensku, Radu pro vysílání a retransmisi, že na slovenském území se může vysílat česká stanice Klenot TV s českou licencí.

Stávající dva teleshoppingové programy ABC TV a GALERIE TV se vysílají prostřednictvím pozemních vysílačů v rámci regionální DVB-T sítě RS7 (Regionální síť 7) provozovatele Progress Digital.

redakce

Reklama
Vybrané články